Dzika Kaczka - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
1 zainteresowana osoba

6,4 / 10

Dzika Kaczka

Gregers Werle wraca po latach do rodzinnego domu, gdzie spotyka dawnego przyjaciela Hjalmara Ekdala. Szybko orientuje się, że życie Hjalmara, jego rodzina i cała rzeczywistość, w której tkwi, jest „zbudowana na kłamstwie”, z którego on – Gregers może spróbować go wydobyć.

Ibsen, jak sam twierdził, został powołany do stawiania pytań, nie zaś do formułowania odpowiedzi. Jego sztuka, niby groteskowa fantazja lękowa, splata wątki i symbole ściągając bohaterów w nieuniknione. Stawia pytania o postawy życiowe lub wykreowane persony, które umożliwiają uniknięcie konfrontacji ze światem lub drugim człowiekiem. Podważa próby samookreślenia się bohaterów, próby, które również możemy obserwować w dzisiejszym świecie, które prawdopodobnie sami podejmujemy.

W spektaklu występują między innymi Janusz Głogowski jako Pettersen, Marcin Kowalczyk jako Gregers Werle, Andrzej Cempura jako Jensen, Artur Słaboń jako Relling, Edward Janaszek jako Stary Ekdal.

Realizacja

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna

Reżyseria: Franciszek Szumiński

Scenografia i kostiumy: Barbara Ferlak

Asystentka scenografki: Magdalena Mucha

Dźwięk: Kamil Tuszyński

Światło: Daniel Sanjuan Ciepielewski

Asystent reżysera: Dawid Żłobiński

Opinie naszych widzów (2)

  • 8,0/ 10

    Kto wybrał się na Ibsena świadomie, jest zadowolony. Cudowna scenografia. Dobra gra aktorów, jak zwykle zresztą. Pojawiła się Pani Urszula Grabowska, która świetnie gra i doskonale wygląda. Jedyna niedogodność, to nieprawdopodobnie duszna sala! Odgłosy muzyki dochodzące gdzieś z lokalu obok... Był czas na wyeliminowanie ich, pewnie nie było to możliwe. Widzowie zmieniali miejsca na widowni w poszukiwaniu lepszej cyrkulacji powietrza. Tak było, niestety.

    wj.....@....pl / 08 czerwca 2019

  • 1,0/ 10

    Straszna kicha, nigdy w życiu nie byłam na tak słabej sztuce. Stracony czas.

    do.....@gm...il.com / 14 czerwca 2019

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

ul. Sienkiewicza 32
25-507 Kielce

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.