Bądź taka, nie bądź taka | 2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny - zdjęcie Bądź taka, nie bądź taka | 2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny - zdjęcie Bądź taka, nie bądź taka | 2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny - zdjęcie

Bądź taka, nie bądź taka | 2. Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny

„Bądź taka, nie bądź taka”to spektakl muzyczny, na który składają się nowe aranżacje największych przebojów z repertuaru Koryi zespołu Maanamw wykonaniu Karoliny Gibki, która w wizualizacjach filmowych wciela się w rolę legendarnej wokalistki. Na scenie towarzyszy jej gitarzysta. W spektaklu usłyszmy m. in.: „Stoję, stoję, czuję się świetnie”, „Bądź taka, nie bądź taka”, „Oddech szczura”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „Jesteśmy ze stali”, „Taczi, tacz”, „Nocny Patrol”, „Boskie Buenos”.

Jest rok 1984, wytwórnia Rogot współpracująca wówczas z zespołem Maanam wpada na pomysł, aby zagrali oni na zjeździe młodzieży komunistycznej w Sali Kongresowej. Gościem specjalnym ma być premier Związku Radzieckiego Nikołaj Ryżkow. Kora musi podjąć decyzję o udziale w koncercie, licząc się z konsekwencjami w przypadku odmowy.

Spektakl w reżyserii Joanny Satanowskiej to nie tylko opowieść

o jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej sceny muzycznej, ale także o godnej naśladowania postawie niezłomności, bezkompromisowości i konsekwencji w walce z przeciwnościami losu, systemem i politycznymi naciskami oraz własnymi słabościami.

Scenariusz spektaklu powstał na podstawie książki „Kora, Kora. A planety szaleją” Kamila Sipowicza (Wydawnictwo Agora S.A., wydanie III na podstawie książki Olgi Jackowskiej i Kamila Sipowicza „Kora i Maanam. Podwójna linia życia” z 1998 r.)

Obsada

Karolina Gibki

W filmie wykorzystanym w spektaklu wystąpili:

Karolina Gibki – Kora

Aleksander Fiałek – Marek

Marcin Hycnar – Sławek (dziennikarz)

Ireneusz Pastuszak – Antoni (agent Kory)

Tomasz Piasecki – Bogumił (kierowca busa)

Tomasz Wiśniewski – Kamil

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Joanna Satanowska

Scenografia: Anna Adamiak

Kostiumy: Adriana Kustra

Kierownictwo muzyczne: Maciej Zakrzewski

Autor zdjęć filmowych: Przemysław Jękosz

Asystent reżysera: Karolina Gibki

Inspicjent, sufler: Krystyna Fudyma

Teatr im. Stefana Żeromskiego - Adres i dojazd

ul. Sienkiewicza 32
25-507 Kielce

http://www.teatrzeromskiego.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.