Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Kielcach, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Dzięki filtrom możesz wybrać konkretny gatunek, datę, muzeum, koncert czy teatr. Repertuar Kielce możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
  3. Jeśli chcesz wybrać repertuar konkretnego teatru, muzeum, czy innej instytucji kultury, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  4. Możesz wybrać zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar w określonym czasie.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatrów Kielce.

Teatr im. Stefana Żeromskiego

Adres tymczasowy :
ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
KIELCE

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest jedyną zawodową sceną dramatyczną w województwie świętokrzyskim, ale jego znaczenie wykracza także dalej, poza lokalność. Scena ma 143 lata i jest jedną z najstarszych w Polsce, nieliczną, która na przestrzeni dziejów nieprzerwanie mieściła się w tej samej, zabytkowej już siedzibie. Mury kamienicy przy ul. Sienkiewicza 32 stanowią dziedzictwo kulturowe lokalnej społeczności i podlegają pieczy wojewódzkiego konserwatora zabytków. Na lata 2020-2023 planowany jest generalny remont gmachu wraz z jego częściową przebudową i na ten czas działalność artystyczna sceny została przeniesiona do siedziby tymczasowej przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Dziś Teatr Żeromskiego mocno zaznacza swoją obecność na kulturalnej mapie kraju, sięgając tak po klasykę, jak i po współczesne teksty wspierane przez nowe środki dramaturgicznej narracji. Jest platformą wymiany myśli utytułowanych twórców, laureatów prestiżowych nagród na festiwalach w Polsce i zagranicą – m.in. Mai Kleczewskiej, Remigiusza Brzyka, Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Jolanty Janiczak i Wiktora Rubina, Radosława Rychcika, Mikołaja Grabowskiego, Krzysztofa Rekowskiego, Dana Jemmetta, Michała Siegoczyńskiego i wielu innych, oraz miejscem spotkania artystów z publicznością. W każdym sezonie przygotowywanych jest średnio sześć premier i granych jest około 230 spektakli. Rocznie Teatr w Kielcach odwiedza ponad 50 tysięcy osób.

Wiele spektakli koprodukowanych jest z teatrami z całej Polski, np. warszawskim Nowym Teatrem, Teatrem Syrena, Teatrem IMKA. Teatr jest również otwarty na współpracę z instytucjami europejskimi, czego efektem jest Kielecki Międzynarodowy Festiwal Teatralny odbywający się jesienią od 2017 roku, podczas którego goszczono teatry z Węgier, Słowenii czy Hiszpanii. Instytucja prowadzi także szerokie działania poza- i okołoteatralne. W ramach edukacji teatralnej dzieci i młodzieży Teatr organizuje spektakle szkolne oraz lekcje teatralne przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Teatr Żeromskiego włącza się w projekty kulturalne i edukacyjne organizowane na poziomie lokalnym i ogólnopolskim (Narodowe Czytanie, Dni Otwarte Funduszy Europejskich, Dzień Teatru Publicznego).

Repertuar Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.