×

NOWY TERMIN: Drag Night | Doris gości Twoją Starą i Ciotkę Ofkę

21:00, 25 paź 2024

Sztuka Na Miejscu

Zapraszamy serdecznie na szaloną noc z najbardziej przebojowymi królowymi dragu polskiej sceny!


W programie:

- dragowa burleska,

- lipsync performance,

- teleturniej Va Banque!


🎤Wieczór oraz gry poprowadzi Doris The Diva Doll - Młoda, objawiona królowa dragu, która na scenie miesza ikony z czerwonego dywanu wraz z szarą masą miasta. Na co dzień balansuje między piciem najdroższego szampana a zamawianiem na Mc'drivie o 3:00 w nocy małych frytek. Czyli tak naprawdę klaun w sukni HAUTE COUTURE. 💃🏼🤡🔥


Na scenie gościnnie wystąpią:


⭐️Ciotka Offka - drag, burleska, queerleska i wszelkie ich odmiany:

Scenicznie jest to folk, orientalizm, inspiracje folkowe z całego świata, ale również seksapilu, teatru i pantomimy wraz z burleską. Prowadzenie imprez, prywatnych wydarzeń, bingo czy wydarzeń firmowych. Z wykształcenia orientalistka, turkolożka, edukatorka międzykulturowa.

Jedna z pierwszych mentorek drag queen w programie „Czas na show. Drag me out” na TVNie.

Występuje na scenach dragowych, burleskowych i queerowych wydarzeń w całej Polsce. Uczestniczka festiwali burleskowych jak Bohemian Burlesque Festival, Ostrava Cabaret czy też festiwale tematyczne w Polsce, jak nerdleska.

Poza tym również bierze udział w projektach edukacyjnych, organizuje festiwale jak "SABAT", jest modelką i konferansjerką.


⭐️Twoja Stara - matka, jakiej nigdy nie mieliście... i mieć nie chcecie. Drag queen, performerka, drag aktywistka i glam clown! Matka założycielka show „Twój Drag Brzmi Znajomo”, autorka podcastu „Twoja Stara nadaje”. Inspiruje ją wszystko to, co stworzyło z niej potwora: musical, kino klasy B i społeczeństwo, które jest niemiłe. Aktywistycznie związana z wrocławskim stowarzyszeniem Kultura Równości. Koordynator Równego Miejsca Centrum LGBT+ Wrocław, rzecznik prasowy stowarzyszenia i nieobecny “bibliotekarz”. Organizator Queerowego Klubu Książki i projektu Równe Rozmowy.

Wydarzenie przeznaczone jest dla osób pełnoletnich.