×

Lucy Furr

19:00, 29 cze 2024

Scena Relax

Pierwszy polski musical queerowy.

„Gdy czujesz, że jesteś na dnie, pamiętaj, że pukam od dołu"

Wszystkie trzy Lucy zapraszają na tragikomiczny spektakl muzyczny i pierwszy w Polsce woDEWIL Queerowy, na którym będą mieli Państwo zaszczyt poznać historię o nich samych. Z ogromnym wsparciem Ewy i Jezusa (i trochę mniej potrzebnym wsparciem Niebieskiego) sprowokują Was do zadania sobie pytań o naturę dobra i zła oraz granicę między sacrum a profanum (cokolwiek to znaczy). Jednak przede wszystkim skonfrontują tradycyjną wizję boskości i człowieczeństwa ze współczesnymi definicjami wolności seksualnej i żywieniowej. Jedynym sposobem, by zrozumieć to ostatnie zdanie, jest zobaczenie naszego spektaklu.

“Lucy Furr” - napisany, wyreżyserowany i zagrany przez Florę Góralską, której absolutnie nikt nie kazał przygotować tego opisu. Z muzyką Dominika Strycharskiego, który do jej stworzenia wykorzystał różne gatunki muzyczne - od gospel, przez lata 80., aż po hip-hop i inne, o których się nie dowiecie, jeśli nie przyjdziecie. Choreografię do wszystkich utworów przygotowała Dasha Melekh, a obsadę odział w kostiumy Konrad Bikowski.

Spektakl łączy mniej lub bardziej młodych artystów z dziedzin różnorodnych, których jednoczy chęć podważania głównonurtowych narracji. W ten sposób „Lucy Furr" staje się nie tylko widowiskiem artystycznym, ale i intelektualną rozprawą, która zaprasza do głębokiej refleksji.

Powiedziałam „głębokiej". A tak serio, to zapraszam serdecznie.

Lucyna Furr