×

Inkubator Osterwy - alicJA Pokaz finałowy

17:00, 15 cze 2024

Teatr im. Juliusza Osterwy

Zapraszamy na spektakl Grupy Magdaleny Zabel i Beaty Passini, który powstał w ramach projektu Inkubator Osterwy prowadzonego przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Spektakl ,,alicJA” opiera się na książkach: ,,Alicja w Krainie Czarów” i ,,Alicja po drugiej stronie lustra” autorstwa Lewisa Carolla.

Zaprezentujemy w nim nastoletnią, zagubioną Alicję, która okazuje się o wiele mroczniejsza i mniej przyjazna niż w powieści. Bohaterka próbuje odnaleźć się w Kranie Czarów, do której trafia po próbie ucieczki od prawdziwego świata.
Szukając towarzystwa i zrozumienia, dziewczynka spotyka różne postacie i próbuje odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Kraina Czarów nie jest jak z bajki, a główna bohaterka przebywając tam zmaga się z wieloma trudnościami.
Dzięki minimalistycznej scenografii i kostiumom, mogliśmy skupić się na zawarciu przekazu w ekspresyjnej grze aktorskiej, choreografiach grupowych i dialogach. Tytułowa Alicja jest lalką, animowaną przez wszystkich członków naszej grupy, którzy przeprowadzają ją od sceny do sceny.

W sztuce skierowanej szczególnie do młodzieży, chcemy pokazać codzienność nastolatków, odwzorowując nasze doświadczenia. Postanowiliśmy przedstawić na scenie trudności społeczne, takie jak odrzucenie i niemożność zrozumienia otaczającego nas świata, który działa według stale zmieniających się zasad. Mamy nadzieję, że zobrazowanie tych doświadczeń na deskach teatru pomoże zburzyć tkwiące w nas poczucie osamotnienia oraz przybliży dorosłym widzom rzeczywiste problemy młodzieży, z którymi mierzymy się na co dzień.

OBSADA:
Alicja – wszyscy
Królik – Gabriela Smolik
Ptaki – Michalina Matejczuk, Anna Iwańska, Katarzyna Zalewska, Anna Złotnik, Layla Salem, Karolina Drozdowska, Martyna Wojtaluk, Dominika Dylon, Wojciech Woźniak, Antonina Góźdź, Zofia Michalik
Kapelusznik – Wojciech Woźniak
Zając – Karolina Drozdowska
Suseł – Antonina Góźdź
Królowa Kier – Anna Złotnik
Rada – Katarzyna Zalewska, Zofia Michalik, Dominika Dylon, Anna Iwańska, Michalina Matejczuk, Layla Salem, Martyna Wojtaluk
Kichacz – Anna Iwańska
Gąsienice – Dominika Dylon, Martyna Wojtaluk, Layla Salem
Koty – Michalina Matejczuk, Anna Iwańska