×

Saverio Maccne Blues Trio

20:00, 16 May 2024

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Saverio Maccne to gitarzysta bluesowo-rockowy, piosenkarz i autor tekstów, który urodził się i dorastał w Buenos Aires w Argentynie.

Maccne ma jedyne w swoim rodzaju, mocne, korzeniowe brzmienie, które łączy w sobie surową swobodę i dynamiczną moc z precyzją jego wirtuozowskich umiejętności gry na gitarze.

Wyjątkowość muzyki Maccne'a opiera się w dużej mierze na jego szerokim i długim doświadczeniu z wieloma gatunkami muzycznymi oraz na talencie łączenia ich w spektakularnie oryginalny i bezkompromisowy sposób. W sercu jego muzyki słychać miłość do bluesa i starego rocka z lat 60. i 70. doprawioną precyzyjnymi technikami jazzowymi. Muzyka Maccne to rodzaj intensywnego elektrycznego bluesa, jest surowa i nieoszlifowana, wibruje oryginalną, niemal prymitywną, dziką moc – a jednocześnie jest doskonale wyważona i precyzyjna; każda nuta musi być absolutnie wyraźna i każda nuta musi odzwierciedlać cząstkę duszy kompozytora.

Gitarzysta zagra z

Bartkiem Niebieleckim - perkusja

Tomaszem Szukalskim - gitara basowa

REGULAMIN Lokal po godzinie 19:00 przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia. Osoby niepełnoletnie nie zostaną wpuszczone na wydarzenia organizowane przez Vertigo Jazz Club & Restaurant