×

Grażyna Auguścik - 2 The Light

20:00, 13 May 2024

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Zapraszamy na koncert Pani Grażyny Auguścik.

“Oto mój nowy, pierwszy w całości autorski album, z piosenkami, które ukrywałam przed światem przez długi czas. Nagraliśmy je w 2020 roku, podczas pandemii, komunikując sią ze sobą, z muzykami - wirtualnie. Ale emocje pozostały”.

Grażyna Auguścik to wokalistka o międzynarodowej sławie. Polka, choć od blisko ćwierćwiecza mieszkająca w Stanach. Dyplom ukończenia studiów odebrała z rąk Phila Collinsa i Ala Jarreau. Jej niezwykły głos, zaliczany do najważniejszych w światowym jazzie, pojawił się na kilkudziesięciu płytach. Siłą i barwą głosu Auguścik zachwycają się krytycy po obu stronach Atlantyku - piszą między innymi o niezwykłym brzmieniu, swobodzie i własnym stylu wokalnej interpretacji, wyjątkowej precyzji, świeżości i inwencji. Koncertowała i nagrywała z takimi sławami jak Jim Hall, John Medeski, Patricia Barber, Michał Urbaniak i Urszula Dudziak. Przez kilka lat z rzędu (2002-2006) uznana za najlepszą wokalistkę jazzową przez magazyn "Jazz Forum".

Skład:

Rob Clearfield (USA) - piano

Andrzej Święs - bass

Szymon Mika - guitar

Sebastian Frankiewicz - drums


REGULAMIN Lokal po godzinie 19:00 przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia. Osoby niepełnoletnie nie zostaną wpuszczone na wydarzenia organizowane przez Vertigo Jazz Club & Restaurant

Time for transaction is 10 minutes