×

Blues Witch Project

19:00, 11 sty 2024

Scena Relax

Blues Witch Project to połączenie koncertu i spektaklu – muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą soundtrack do opowieści o korzeniach i historii tego wyjątkowego gatunku. To wędrówka przez historię bluesa i cały wachlarz emocji, z którego się wziął i który od lat przed nami roztacza. Sięgając do jego początków, twórcy zapraszają widzów do wspólnej wyprawy, podczas której zgłębiać będą nie tylko tajniki muzyki, ale także ludzkiej natury. Bo na początku był smutek – czyli blues.

Pierwotne korzenie jego brzmienia od setek lat, zanim jeszcze narodziło się pojęcie „Blues”, pozwalają ludziom wyzwolić się od trudnych emocji, a jednocześnie uwolnić te najbardziej radosne, związane nawet ze sferą duchową. W rytm najważniejszych bluesowych utworów oraz tych, które z bluesa się wywodzą, twórcy poszukiwać będą odpowiedzi na fundamentalne pytania: o tożsamość, o wolność i walkę o nią, o pojęcie rasy i szacunek do siebie i innych, o siłę, którą w sobie skrywamy oraz instynkty, którym pozwalamy się (lub nie) prowadzić. A jeśli na niektóre z tych pytań trudno będzie znaleźć odpowiedź — z pomocą przyjdą band i muzyka, przyjdzie blues.

Dwie wokalistki i aktorki – Monika Mariotti i Justyna Gajczak wejdą w sceniczną rozmowę z podróżnikiem, narratorem, obserwatorem i poszukiwaczem prawdy (Wojciech Brzeziński). Wspólnie eksplorować będą tereny, na których rodził się i ewoluował blues.

Obsada: Monika Mariotti, Justyna Gajczak, Wojciech Brzeziński
Zespół muzyczny: Tomek Boruch (gitara), Filip Janowski (perkusja), Tomasz Zień (klawisze)
Scenariusz: Marta Fortowska
Konsultacja scenariusza: Monika Mariotti
Reżyseria: Monika Mariotti, Wojciech Brzeziński
Kierownik muzyczny: Tomek Boruch
Reżyser światła: Artur Wytrykus
Plakat i oprawa graficzna: Honorata Karapuda
Wsparcie promocji: Julia Szczęsna
Oprawa plastyczna: Monika Skomra/ Skomra Jewelry

Projekt współfinansowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie w ramach Funduszu SKE.
Koprodukcja: Teatr Scena Współczesna / Społeczna Instytucja Kultury "Centrum Teatru i Tańca Zawirowania".
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Czas na dokonanie płatności 10 minut