×

Blues Witch Project

19:00, 8 lis 2023

Scena Relax

Blues Witch Project to połączenie koncertu i spektaklu – muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą soundtrack do baśni, przypowieści i mitów opowiadających o etapach życia każdego z nas, które opracowane zostały przez Clarissę Pinkolę Estés w książce „Biegnąca z wilkami”. To pozycja, która od ponad trzydziestu lat zmienia i pogłębia spojrzenie na życie kobiet i mężczyzn na całym świecie.


Blues Witch Project to wędrówka przez historię bluesa i cały wachlarz emocji, z którego się wziął i który od wieków przed nami roztacza. Sięgając do jego korzeni, twórcy zapraszają widzów do wspólnej wyprawy, podczas której zgłębiać będą nie tylko tajniki tego wyjątkowego muzycznego gatunku, ale również ludzkiej natury. Bo na początku był smutek – czyli blues.


Jego pierwotne brzmienia od setek lat pozwalają ludziom wyzwolić się od trudnych emocji, a jednocześnie uwolnić te najbardziej radosne, związane nawet ze sferą duchową. W rytm najważniejszych bluesowych utworów, twórcy poszukiwać będą odpowiedzi na fundamentalne pytania: o miłość, tożsamość, siłę, którą w sobie skrywamy, instynkty, którym pozwalamy się (lub nie) prowadzić, a także intuicję, którą tak często ignorujemy. A jeśli na niektóre z tych pytań trudno będzie znaleźć odpowiedź — z pomocą przyjdzie muzyka, przyjdzie blues.


Dwie wokalistki i aktorki – Monika Mariotti i Justyna Gajczak wejdą w sceniczną rozmowę, w której wspólnie eksplorować będą kobiecość i związane z nią procesy, zarówno te zabawne jak i te bardziej melancholijne. W tej wędrówce towarzyszyć im będzie narrator, obserwator, wspólny mianownik wszystkich baśni i dopełnienie całej historii – Wojciech Brzeziński.

Czas na dokonanie transakcji 10 minut