×

Piotr Schmidt Quartet | Komeda Unknown 1967

20:00, 11 paź 2023

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Topowy trębacz polskiego jazzu już tej jesieni zawita w progach domu muzyki – Vertigo Jazz Club we Wrocławiu. 11 października do serca naszej „słodkiej europejskiej ojczyzny” za sprawą projektu „Komeda Unknown 1967” zabierze słuchaczy Piotr Schmidt Quartet w składzie:

Piotr Schmidt – trąbka,

Paweł Tomaszewski – fortepian,

Michał Barański – kontrabas,

Sebastian Kuchczyński – perkusja.

Płyta „Komeda Uknown 1967”, która ukazała się nakładem SJRecords w ubiegłym roku, zawiera m.in. sześć dotąd niepublikowanych rękopisów Krzysztofa Komedy, które tuz jazzu stworzył do wierszy wybitnych polskich poetów w ramach cyklu Joachima Berendta „Jazz i poezja”. Część kompozycji w 1967 roku znalazła swoje odzwierciedlenie na albumie „Moja słodka europejska ojczyzna”, którą uważa się za swoiste pożegnanie Komedy z Europą – sam Trzciński uważał tę płytę za najważniejszą w swojej karierze.

Znając się już na talencie kompozytorskim i aranżerskim Schmidta, Prezes Stowarzyszenia Opieki Nad Spuścizną Krzysztofa Komedy - Krzysztof Balkiewicz przekazał mu odnalezione w archiwum rękopisy, a ten – odczytał je na swój sposób, doskonale jednak oddając ducha czasów Komedy, w czym wsparli go muzycy Piotr SchmidtInternational Sextet: Paweł Tomaszewski (fortepian), Michał Barański (kontrabas), Sebastian Kuchczyński (perkusja), David Dorużka (gitara) oraz Kęstutis Vaiginis (saksofony).REGULAMIN Lokal po godzinie 19:00 przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia. Osoby niepełnoletnie nie zostaną wpuszczone na wydarzenia organizowane przez Vertigo Jazz Club & Restaurant

Czas na dokonanie transakcji 10 minut