×

żONa - spektakl sylwestrowy

20:30, 31 gru 2022

Spektaklove

Zapraszamy na scenę Spektaklove w Małej Warszawie na wyjątkowy wieczór sylwestrowy.

W repertuarze jeden z najlepszych spektakli tego sezonu - prapremiera sztuki "żONa" w reżyserii Adama Sajnuka. Piotr Polk oraz Renata Dancewicz podczas tego wyjątkowego wieczoru zaproszą Państwa do swojego francuskiego mieszkania, w odwiedziny zawita ich jedyna córka z tajemniczym ukochanym. Co z tego spotkania wyniknie? Przekonajcie się sami!
Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji.To właśnie bohaterowie sztuki "żONa": François, Carla, Louise oraz Rachon poruszą z Wami ważne i aktualne tematy.

W ramach każdego przedstawienia zapewniamy przekąski oraz szampana. Co więcej, przestrzeń Małej Warszawy jest wyjątkowa, a co za tym idzie – wieczór tam spędzony również taki będzie.


François startuje w wyborach na mera miasta. Ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny - wizerunkowy wzór sukcesu.
Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę Françoisa. Kiedy ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny Rachon, życie Françoisa zadrży w posadach. Rozpocznie się “festiwal” kłótni, oskarżeń i kolejnych “rewelacji”.

Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji miłości i tolerancji.

Czas na dokonanie transakcji 10 minut