×

Jacques Offenbach Opowieści Hoffmanna – projekcja opery - 22. Festiwal Ogrody Muzyczne 2022 w Sinfonii Varsovii

18:30, 23 lip 2022

Ogrody Muzyczne - Fundacja

Weekend w Bregencji
Reżyseria – Stefan Herheim
Nagranie ze sceny na Jeziorze Bodeńskim (2016) 175’

Wykonawcy: Daniel Johansson, Kerstin Avemo, Mandy Fredrich, Rachel Frenkel, Michael Volle, Wiener Symphoniker, Johannes Debus – dyrygent.

Kolejny weekend operowy w Ogrodach Muzycznych znów prowadzi ścieżką festiwalową. Tym razem odwiedzimy dwukrotnie Festiwal w Bregencji ze słynną (również z serii filmów o agencie 007) plenerową sceną na Jeziorze Bodeńskim. Podobnie jak w Bayreuth, Bregenzer Festspiele rozpoczyna się w drugiej połowie lipca i oferuje publiczności być może najbardziej kreatywne i zachwycające rozwiązania inscenizacyjne. Tytułowy Hoffmann z opery Offenbacha to nikt inny jak Ernst Theodor Amadeus Hoffmann, a jego opowieści z całą pewnością powstawały również w Warszawie! Mieszkał na ul. Freta, naprzeciw kościoła dominikanów na początku XIX wieku. Kulturze muzycznej Warszawy przysłużył się znacznie, zakładając pierwsze towarzystwo muzyczne w Pałacu Mniszchów (dziś Ambasada Królestwa Belgii na ul. Senatorskiej), a kulturze światowej dał opowieści, które stały się źródłem librett operowych i baletów. W tym roku mija 200 lat od śmierci tego pisarza i kompozytora.

„The New York Times” chwalił inscenizację Stefana Herheima za kreatywność. Niemiecki reżyser tematem przedstawienia uczynił poszukiwanie siebie w drag show (miejscu, gdzie performerzy, przeważnie mężczyźni, w efektownym ubraniach, z mocnym makijażem występują jako postacie kobiece). Rolę „lśniącego Hoffmanna”, jak to ujął „NYT”, kreuje szwedzki tenor Daniel Johansson. Takiego Hoffmanna i takiego Johanssona jeszcze nie oglądaliśmy.

_____________________________________________________________________________

Zachęcamy do zakupu karnetów!

Link do zakupu Karnetów na Projekcje (Karnet na 19 projekcji) - > KLIKNIJ TUTAJ

Link do zakupu Karnetów na Koncerty LIVE (Karnet na 8 koncertów) - > KLIKNIJ TUTAJ

Czas na dokonanie transakcji 10 minut