×

Adam Strug – Śpiewnik Adama – koncert live - 22. Festiwal Ogrody Muzyczne 2022 w Sinfonii Varsovii

18:30, 11 lip 2022

Ogrody Muzyczne - Fundacja

Po galach operowej i musicalowej, po koncercie z muzyką z songbooka polskiej piosenki czas na autorski śpiewnik Adama Struga.

Adam Strug jest śpiewakiem, na którego repertuar składają się polskie pieśni tradycyjne i własne piosenki. Te pierwsze to - przekazywane od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej - muzyczne klejnoty rodowe, wykonywane w skalach wcześniejszych, niż powszechnie dziś używana skala dur-moll. Te drugie są wyrazem fascynacji muzyką wiejską, folklorem miejskim, orientem i minimalizmem. Oba repertuary łączy liryka miłosna.

Strugowi na scenie towarzyszyć będą: Szczepan Pospieszalski (trąbka), Tomek Stawiecki (klarnet), Maksymilian Mucha (kontrabas), Mateusz Kowalski (mandolina) i Tomasz Skrętkowski (instrumenty
perkusyjne). 

Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, dziennikarz radiowy i telewizyjny, popularyzator muzyki tradycyjnej, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej.

_____________________________________________________________________________

Zachęcamy do zakupu karnetów!

Link do zakupu Karnetów na Projekcje (Karnet na 19 projekcji) - > KLIKNIJ TUTAJ

Link do zakupu Karnetów na Koncerty LIVE (Karnet na 8 koncertów) - > KLIKNIJ TUTAJ

Czas na dokonanie transakcji 10 minut