SNACK OPERA Jerzego Snakowskiego | koncert online - zdjęcie

SNACK OPERA Jerzego Snakowskiego | koncert online

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Snack Opera”. Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Ale w tym spotkaniu artystów ze słuchaczami chodzi nie tylko o muzykę, ale też o rozmowy o niej – będzie można usłyszeć opowieści o sztuce wokalnej, tajemnicach warsztatu śpiewaków i wykonywanych podczas tego wieczoru ariach. A ponadto opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Wystąpią: Anna Fabrello (sopran), Karolina Sikora (mezzosopran), Krzysztof Borysiewicz (bas), moderator Jerzy Snakowski, pianista Aleksander Teliga.

REPERTUAR:

W. A. Mozart "Uprowadzenie z Seraju" / Pieśń Osmina

P. Mascagni "Rycerskość wieśniacza" / Aria Santuzy

J. Massenet "Werter" / Aria Charlotty

G. Puccini "Turandot" / Aria Liu

P. Czajkowski "Eugeniusz Oniegin" / Aria Gremina

J. Offenbach "Opowieści Hoffmana" / Bakarola

S. Moniuszko "Straszny Dwór" / Aria Skołuby

D. Auber "Manon Lescaut" / Aria ze śmiechem

Autorem scenariusza i prowadzącym wieczór jest Jerzy Snakowski – popularyzator opery, baletu, musicalu, operetki. Wykładowca akademicki, komentator życia kulturalnego, publicysta, a ponadto laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. W przeszłości był zastępcą dyrektora Opery Bałtyckiej, a także sekretarzem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni.

Czas trwania: 70 minut

Obsada

Wykonawcy:

Anna Fabrello – sopran

Karolina Sikora – mezzosopran

Krzysztof Borysiewicz – bas

Aleksander Teliga – fortepian

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.