Izolacja / ONLINE - zdjęcie Izolacja / ONLINE - zdjęcie Izolacja / ONLINE - zdjęcie Izolacja / ONLINE - zdjęcie Izolacja / ONLINE - zdjęcie Izolacja / ONLINE - zdjęcie Izolacja / ONLINE - zdjęcie

Średnia ocena

33 oddanych głosów

8,4 / 10

Izolacja / ONLINE

Drodzy Widzowie, mamy przyjemność zaprosić Państwa na wirtualną scenę Teatru Wielkiego!

„IZOLACJA: Carmen / Don Giovanni / Don Pasquale” Krzysztofa Cicheńskiego

Streaming spektaklu w dniach:

14/01 g.19.00

15/01 g.19.00

16/01 g.19.00

17/01 g.18.00

#zostanwdomu i izoluj się podczas „Izolacji”. „Izolacja” to eksperymentalny projekt operowy twórczo reagujący na rzeczywistość czasu pandemii. Trzy operowe postaci – Carmen, Don Giovanni i Don Pasquale – zagubione w pandemiczo-interentowej sferze prowadzą swoje niezależne monodramy. Niekiedy poszczególne fragmenty zdają się układać w dialog – celowo nie jest sprecyzowane, w jakim stopniu postaci wchodzą między sobą w interakcję. Ich intencją jest wypowiadać się w swoim własnym imieniu, rozgrywać wspomnienia i sceny z własnej opery (choć w strzępach, w innej kolejności, w przebłyskach pamięci, odruchach i emocjach). Izolacja, w której znaleźli się Carmen, Don Giovanni i Don Pasquale, powoduje w nich zachowania na granicy obłędu (słyszą głosy, ale nie są pewni swych zmysłów, czują lęk lub ekscytację, choć nie wiedzą, z jakiego powodu).

„Izolacja: Carmen / Don Giovanni / Don Pasquale” to pierwszy spektakl operowy w Polsce tak żywo odnoszący się do obecnej sytuacji. Nie izoluj się od „Izolacji”.

Widownia Teatru Wielkiego w Poznaniu to 858 miejsc. Niestety ze względu na pandemię nie możemy wszystkich Państwa zaprosić do teatru, a właśnie Państwa – naszych Widzów – brakuje nam najbardziej, dlatego: #zostanwdomu i #WspierajKulturę oglądając nasze spektakle online. Wybraliśmy najlepsze realizacje z repertuaru, nowatorskie, nagrodzone, te, które odbiły się szerokim echem. Jeśli chcą Państwo dołączyć do grona naszych Widzów, będziemy zaszczyceni.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Michał Leśkiewicz

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawie zaplanowany spektakl, wprowadzający w kulturę wysoką,

  be.....@gm...il.com / 04 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Brak uwag, wszystko super, pani dyrygent i pozostali artyści spisali się na medal.

  mm.....@gm...il.com / 03 listopada 2020

 • 10,0/ 10

  Ciekawa inicjatywa. Interesująca dekonstrukcja

  lo.....@po...ta.onet.pl / 25 października 2020

 • 10,0/ 10

  Galina Kuklina wspanialaspiewaczka z wielkie ekspresja i talenten aktorskim!

  ej.....@gm...il.com / 25 października 2020

 • 9,0/ 10

  Sam pomysł na realizację spektaklu bardzo mi się spodobał; przekonała mnie konwencja wyizolowania trzech postaci ze znanych dzieł operowych. Wyrwani z kontekstu, zamknięci w białych pudełkach i przeżywający tam swe odwieczne miłosne dramaty stanowią niepohamowane i - moim zdaniem - twórcze zródło asocjacji z pandemicznymi izolacjami jednostek. Wtrącenia cytatów z literatury wypadły za to mniej przekonywująco, będące w trakcie spektaklu wręcz nieuzasadnionym zgrzytem o nieczytelnym przekazie. A jednak sam fakt podjęcia próby tej śmiałej interwencji artystycznej na progu ogłoszenia ponownej powszechnej izolacji jest aktem odważnym, inspirującym do refleksji i dlatego bardzo potrzebnym. Choć w zamierzeniach skazanie ludzkich egzystecji na wirtualną namiastkę świata w czasie izolacji miało zostać poddane krytycznej analizie to w ostateczności dzięki tym właśnie mediom przekazu było mi możliwe obejrzenie spektaklu z odległości 800 km i przebywając w innym kraju. Nie potrafię nie być za to wdzięczną. Dziękuję.

  al.....@ho...il.de / 25 października 2020

 • 9,0/ 10

  świetny pomysł na połączenie klasyki ze współczesnością. Gratluję i dziękuję za możliwość zobaczenia spektaklu on line

  be.....@in...ia.pl / 25 października 2020

 • 8,0/ 10

  Pomysł na spektakl bardzo oryginalny i ciekawy. Zastanawiam się jednak na tym, czy utwór wymagający dość jednak dużej wiedzy o operze (i to konkretnych 3 dziełach) jest najtrafniejszym wyborem w sytuacji, kiedy pojawia się okazja na zainteresowanie kulturą "trudniejszą" rzeszy ludzi zamkniętych w domach - może bardziej przystępne treści i fuzje (bo same boksy to akurat świetny pomysł) dotarłyby do szerszego grona? Z drugiej strony jednak oglądałam spektakl w towarzystwie 3-letniej córki i rozmowa o tym, który "kolor" teraz śpiewa i mniej więcej o czym była wielce interesująca z perspektywy rodzica :)

  mo.....@li...ve.com / 05 listopada 2020

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki - Adres i dojazd

ul. Aleksandra Fredry
60-967 Poznań

http://www.opera.poznan.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.