E-wykład: Miastro i jego Muzeum. Capri - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów

9,4 / 10

E-wykład: Miastro i jego Muzeum. Capri

Miasto i jego muzeum. Capri | ONLINE

CYKL: MIASTO I JEGO MUZEUM

Pośrodku Zatoki Neapolitańskiej, skąpana w słońcu, wyłania się z lazurowej toni skalista, lecz przyjazna wyspa Capri. Jej mityczna sława ma korzenie w starożytności. To tu cesarz Tyberiusz stworzył swój azyl, miejsce ucieczki od trudów rządzenia. Jego śladami podążali kolejni – politycy, literaci, artyści, przedsiębiorcy, naukowcy – którzy od XIX stulecia uciekali na Capri przed zgiełkiem codzienności. To wsypa Axela Munthe, Malapartego, barona Fersena i wielu innych. O nich, ich mecenacie i przypadkach, które są osobliwymi, fascynującymi historiami, opowiemy podczas tej podróży na Południe.

Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Fantastyczny wykład ! Ogromna wiedza, kultura osobista i płynność narracji prowadzącego na najwyższym poziomie ! Obejrzałam z ogromnym zaciekawieniem, tym bardziej, że kilka miesięcy temu odwiedzałam wyspę Capri. Szkoda, że wtedy nie miałam tej wiedzy, co po wykładzie. Super ! Polecam !

    el.....@....pl / 16 listopada 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.