E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Wiedeń (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Wiedeń (dr Olaf Kwapis)

Wiedeńskie kolekcje sztuki, zgromadzone w wielu znanych muzeach i galeriach, należą do najcenniejszych na świecie. W krótkim pasażu przez usytuowany w centrum historycznym stolicy Austrii „kwartale muzealnym”, napotkamy przede wszystkim słynną ze swej jakości kolekcję Kusthistorisches Museum. To tutaj wiszą portrety hiszpańskiej rodziny królewskiej pędzla Velazqueza, znane wszystkim obrazy Bruegela, Rubensa, Rembrandta, Tycjana, Tintoretta… Kolekcja Starych Mistrzów jest odbiciem upodobań przedstawicieli rodu Habsburgów, sprawujących do 1918 roku cesarską władzę nad CK Monarchią.

Cykl wykładów: NA OTWARCIE CIZ - MIASTO I JEGO MUZEUM

Po wielu tygodniach izolacji społecznej serdecznie zapraszamy do Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy. Przy ul. Brzozowej od czwartku, 4 marca, można ponownie oglądać stałą ekspozycję „Odbudowa Starówki”. Jednocześnie, w związku z inauguracją działalności po epidemicznej przerwie, zapraszamy na cykl wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wykłady, które poprowadzi historyk sztuki, dr Olaf Kwapis będą wstępem do zagadnień związanych z wyróżnionymi miastami i ich historią.

Czas trwania: 120 minut

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.