E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Miasto i jego muzeum. Mediolan (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

10,0 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Miasto i jego muzeum. Mediolan (dr Olaf Kwapis)

Zapraszamy na kontynuację serii wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Tym razem wybierzemy się do słynnego Mediolanu.

Mediolan to nie tylko miasto mody, sztuki operowej i architektury, ale przede wszystkim miasto słynące z kolekcji muzealnych. Uwagę przykuwają zarówno znana dobrze Galeria Brera, Ambrosiana czy Museo Novecento ze zbiorami sztuki XX wieku, ale także znajdujące się w licznych, rozproszonych kościołach dzieła malarstwa i rzeźby. W naszej krótkiej podróży spróbujemy pokazać na czym polega fenomen, wynikający z twórczej dynamiki i aktywności mieszkańców Mediolanu.

_______________________

🗣Prowadzący: dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, stypendysta La Fondazione Sbranti (Università di Pisa), adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Od 2012 związany z Collegium Civitas w Warszawie, od 2016 kierownik prowadzonych tamże studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje”

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Super wykład!

  kr.....@ga...ta.pl / 22 sierpnia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład.

  e......@in...ia.pl / 06 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała uczta dla ducha

  an.....@ho...il.com / 02 stycznia 2022

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.