Wykład online: Spacery UNESCO - Brzegi Sekwany (dr Paweł Ignaczak) - zdjęcie

Wykład online: Spacery UNESCO - Brzegi Sekwany (dr Paweł Ignaczak)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy na podróż do Paryża. W 1991 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisane zostały „Brzegi Sekwany”. Wykład poprowadzi historyk sztuki, dr Paweł Ignaczak.

Brzegi Sekwany

Oba brzegi nie tylko zachwycają wykrojoną w kamieniu pełną finezji regularnością, ale przede wszystkim przywołują widokiem każdego mostu, ogrodu, świątyni, pałacu czy budynku użyteczności publicznej pamięć niezwykłej historii stolicy Francji. Popłyniemy z biegiem rzeki, aby przypomnieć czasy jej królewskiej świetności, rewolucyjnej odwagi połączonej z burzycielskim imperatywem Obywatelek i Obywateli, aż do wielkiej dziewiętnastowiecznej przebudowy całego założenia urbanistycznego. Zapraszamy do wspólnej podróży.

Czas trwania: 90 minut

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.