Jeszcze się nie stało / ONLINE - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

7,9 / 10

Jeszcze się nie stało / ONLINE

Dla twórców spektaklu „Jeszcze się nie stało” apokalipsa oznacza odsłonięcie tego, co wcześniej było ukryte.

Artystów interesuje apokalipsa w najintymniejszym wymiarze – odsłonięcie się przed drugim człowiekiem, będące podstawą każdej relacji; odsłonięcie się przed samym sobą; odsłonięcie się w jakimkolwiek akcie ekspresji.

W czasach pandemii i pogłębiających się podziałów społecznych, bliskość jest pojęciem, które musi zostać skonstruowane na nowo. Twórcy przedstawienia są przekonani, że aby społeczna bliskość mogła na nowo zaistnieć, każde z nas musi dokonać osobistej apokalipsy – odsłonić to, co w nas najbardziej intymne, bezbronne, delikatne; a także nauczyć się przyjmować osobiste apokalipsy innych.

Źródło zdjęcia: Fot. Edgar de Poray

Realizacja

Julita Goździk (kostiumy i scenografia), Aneta Jankowska (muzyka, performans), Anna Kamińska (performans), Maria Leśnodorska (produkcja), Jan Lorys (performans), Monika Popiel (reżyseria), Paweł Urbanowicz (performans)

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Swietna muzyka, swiatlo, dekoracja. Dla tych mniej artystycznych absolutna potrzeba opowiedzenia kontekstu spektaklu w celu zrozumienia jego przeslania.

    ed.....@gm...il.com / 03 marca 2021

  • 10,0/ 10

    Jestem pod dużym wrażeniem spektaklu, mimo że oglądałem rzecz na ekranie, nie mając dostępu do kreowanej przez artystów przestrzeni. Zwraca również uwagę harmonijna spójność tego przedsięwzięcia z wcześniejszymi realizacjami Moniki Popiel ("Roja", "Wszystko się zmieni"). Odnoszę wrażenie, że Artystka dokładnie wie, dokąd zmierza. Przypuszczam, że to dopiero początek jej wypowiedzi.

    ko.....@ch...lo.pl / 26 lutego 2021

Festiwal Nowe Epifanie - Adres i dojazd

http://noweepifanie.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.