Zuzanna Fijewska-Malesza
72 oddanych głosów
Wiek: 38 lat
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Córka
Barbara – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka. Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.
Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL’em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.
więcej
SzczegółyOsiemnastka
Trzy rodziny urządzają wspólnie 18-te urodziny swoich dzieci. Rodzice wynajmują po znajomości duży dom na skraju lasu, w zamian jednak deklarują, że będą pilnować przebiegu imprezy. Kiedy jeden z ojców schodzi na dół do bawialni, okazuje się, że młodzież… zniknęła. Co się stało? Czy młodzi ludzie mieli jakiś alternatywny, tajemniczy plan? I – co teraz? Zniknięcie gości to dopiero początek ciągu niewytłumaczalnych zdarzeń – zabawnych i przerażających sytuacji, balansujących na skraju rzeczywistości i surrealistycznego snu, zdarzeń, które konfrontują bohaterów z ich własnymi demonami. Tytułowa „Osiemnastka” zamienia się w wyjątkowy egzamin dojrzałości niedojrzałych reprezentantów pokolenia „w wieku średnim” – pokolenia rozmaitych lęków i obsesji, uzależnień, nerwic i toksycznych relacji. Kim jesteśmy bez naszych dzieci? Czego tak bardzo się boimy? Dlaczego wciąż kogoś udajemy? I dlaczego tak konsekwentnie nie potrafimy być szczęśliwi? W tle problemów rodziców pojawia się wchodzące w dorosłość nowe pokolenie Post-Millenialsów. Co wiemy o naszych własnych dzieciach? Czy w ogóle potrafimy ich zrozumieć? Przecież dzieli nas od nich całe tysiąclecie…
Tekst spektaklu powstał w ramach stypendium ZAIKS.
Projekt realizacji spektaklu jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa, w ramach projektu Fundacji Artystycznej MŁYN i Teatru RAMPA na Targówku
więcej
SzczegółyOsiemnastka
Trzy rodziny urządzają wspólnie 18-te urodziny swoich dzieci. Rodzice wynajmują po znajomości duży dom na skraju lasu, w zamian jednak deklarują, że będą pilnować przebiegu imprezy. Kiedy jeden z ojców schodzi na dół do bawialni, okazuje się, że młodzież… zniknęła. Co się stało? Czy młodzi ludzie mieli jakiś alternatywny, tajemniczy plan? I – co teraz?
Zniknięcie gości to dopiero początek ciągu niewytłumaczalnych zdarzeń – zabawnych i przerażających sytuacji, balansujących na skraju rzeczywistości i surrealistycznego snu, zdarzeń, które konfrontują bohaterów z ich własnymi demonami. Tytułowa „Osiemnastka” zamienia się w wyjątkowy egzamin dojrzałości niedojrzałych reprezentantów pokolenia „w wieku średnim” – pokolenia rozmaitych lęków i obsesji, uzależnień, nerwic i toksycznych relacji. Kim jesteśmy bez naszych dzieci? Czego tak bardzo się boimy? Dlaczego wciąż kogoś udajemy? I dlaczego tak konsekwentnie nie potrafimy być szczęśliwi?
W tle problemów rodziców pojawia się wchodzące w dorosłość nowe pokolenie Post-Millenialsów. Co wiemy o naszych własnych dzieciach? Czy w ogóle potrafimy ich zrozumieć? Przecież dzieli nas od nich całe tysiąclecie…
więcej
SzczegółyCórka | Online
Obejrzenie transmisji jest całkowicie darmowe, jeśli jednak chcieliby Państwo wesprzeć Teatr Młyn, prosimy o wybranie dowolnej kwoty wsparcia.
Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na Facebooku Teatru Młyn: KLIKNIJ TUTAJ
CÓRKA – premiera spektaklu online
Termin: 16 kwietnia (piątek) godz. 21:00 – spektakl dostępny do 17 kwietnia godz. 23:59
Miejsce: FB Teatru MŁYN - Fundacja Artystyczna Młyn
Wersja online spektaklu, nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie reinterpretacją filmowo-teatralną.
Barbara (Joanna Żółkowska) – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka (Zuzanna Fijewska-Malesza). Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.
Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL-em, a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.
Premiera spektaklu miała miejsce w 2015 roku na scenie Teatru MŁYN.
Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy
więcej
Szczegóły(Maska)rada Gminy
Poznajcie Ewę Lewą, Adama Prawego i wyrachowanego Wójta, który w celu utrzymania władzy zatrudnia specjalistów od jednej i drugiej strony społeczeństwa.
Kameralny musical „(Maska)rada gminy” to artystyczny bunt przeciwko podziałom, których ofiarą stają się najsłabsi. To także zabawna i ostra satyra na współczesną polską rzeczywistość. Wielu z nas ma powody, by czuć się dziś zagubionymi, podobnie jak Wiesia Znikła – cicha ofiara systemu... Spektakl zadaje pytania o naszą współczesną, spolaryzowaną rzeczywistość społeczną, obnażając jej absurdy, skłaniając do śmiechu i refleksji.
UWAGA!
Spektakl od lat 16.
Postaci w spektaklu używają nieparlamentarnych wyrazów.
więcej
SzczegółySeks, rosół i pieluchy
„SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY – spektakl dla zmęczonych rodziców” to projekt muzyczny z pogranicza teatru, kabaretu i stand-upu, adresowany do rodziców małych i większych dzieci. Jest to luźna opowieść o tej stronie życia rodzinnego, o której na co dzień nie rozmawiamy. Teksty piosenek zostały oparte na własnych doświadczeniach autorki oraz rozmowach z wieloma współczesnymi rodzicami.
Natalia Fijewska-Zdanowska – autorka tekstu:
Przedstawiana w dzisiejszych mediach rodzina, to kolorowy, ułożony obrazek – uśmiechnięte dzieci grzecznie siedzą przy stole, a wypoczęci rodzice uśmiechając się do siebie szykują śniadanie w ogromnej kuchni. Drażniąca rozbieżność tego obrazu, i innych podobnych, z codzienną rzeczywistością współczesnej rodziny jest dla wielu z nas – rodziców, powodem ciągłych frustracji, poczucia gorszości, zmęczenia i zniechęcenia. Spektakl SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY (specjalnie odnoszący się do dekadenckiego hasła rockendrollowców “sex, drugs and rock’n’roll”) nie będzie owijaniem w bawełnę, ale nazwaniem wprost rodzicielskiej codzienności. Żywe, realne, rodzinne historie zamknięte w 13 piosenkach – buntowniczych, bezkompromisowych, satyrycznych, niepozbawionych muzycznych odniesień i humoru.
więcej
SzczegółyDraka
Emerytowany policjant dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Rozdrażniony otaczającą go rzeczywistością sześćdziesięciolatek – samotnik, cwaniak i łapówkarz, staje w obliczu rozliczenia z własnym życiem. Wartka, dowcipna i przewrotna akcja sztuki dzieje się na przemian w starym Mlecznym Barze i Rejonowym Szpitalu. Rzeczywistość bohatera tworzą zimna i bezlitosna Pani Doktor, oraz krzykliwa, ciężarna Kelnerka. Spektakl poprzez śmiech, absurd i groteskę stawia pytania o naszą współczesną rzeczywistość, dlaczego wiąże się ona coraz częściej z poczuciem wstydu i złości? W jaką stronę zmierza nasze “dynamicznie rozwijające się” społeczeństwo? Czy w świecie, który powoduje tyle frustracji, jest jeszcze miejsce na bezinteresowną bliskość? Groteskowa forma i dowcip – to być może jedyny sposób na poruszenie tych tematów społecznego, ale i naszego wewnętrznego tabu.
więcej
SzczegółyTeatr Polski Dzieciom: Chichotek
„Chichotek” to opowieść o malutkim ludziku Chichotku, który, by ratować od złych snów swojego króla Chichota i całe królestwo Chichotów, udaje się w niebezpieczną podróż po lekarstwo znajdujące się na Górze Strachów.
Akcja bajki zaczyna się w Chichotowie - magicznym miejscu, małym królestwie w środku lasu, w którym mieszkają Chichoty. Włada nimi król Chichot i królowa Chichota. Dzięki Chichotom wszystkie stworzenia na świecie mogą wyrażać swoją radość - czyli chichotać. Chichotek podczas swojej podróży spotyka wiele ciekawych postaci i zaczyna lepiej rozumieć, czym jest prawdziwa odwaga. W całej wyprawie głównemu bohaterowi towarzyszy mała kotka Zaśmiejka, która pomimo wielu różnic, jakie ich dzielą, staje się jego najlepsza przyjaciółką.
„Chichotek” to historia o odwadze nie tylko do stawiania czoła niebezpieczeństwom, ale przede wszystkim o odwadze do wyrażania swoich uczuć i troski o innych. Spektakl poprzez występujących w nim bohaterów, promuje postawy prospołeczne i asertywne, przekazane w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Przedstawienie ma charakter interakcyjny. Dzieci biorą aktywny udział w „dzianiu się” bajki, w jej tworzeniu. Podczas spektaklu wielokrotnie są proszone o pomoc, poprzez wykonywanie różnych scenicznych działań (w poszukiwaniu zaczarowanych kamieni, w zaśpiewaniu wspólnie piosenki albo dodaniu odwagi małemu bohaterowi). Dzięki takiej aktywności, uczestnicy stają się „częścią bajki”, co daje im poczucie twórczej sprawczości, niezwykle istotne w wieku przedszkolnym.
Spektakl bazuje na stworzonym w 2013 roku przez Fundację Artystyczną MŁYN, przedstawieniu stolikowym „Chichotek i podróż po odwagę”. Dzieci będą miały okazję zobaczyć teatralną wersję spektaklu, poszerzoną o dodatkowe wątki oraz piosenki, a interakcyjny charakter przedstawienia pozwoli małym widzom aktywnie uczestniczyć w „chichotkowej podróży”.
Spektakl interakcyjny dla przedszkolaków.
więcej
Szczegóły