Wojtek Ziemilski - zdjęcie

Wojtek Ziemilski

8,3 / 10

22 oddanych głosów

Wiek: 45 lat

Reżyser teatralny, artysta wizualny. Tworzy prace na pograniczu teatru, sztuk wizualnych i choreografii. Ukończył kurs reżyserii teatralnej w Fundacji Gulbenkiana w Lizbonie. Przez dłuższy czas mieszkał w Portugalii, gdzie przygotował m.in. spektakl multimedialny „Hamlet Light”. Po powrocie współpracował z TR Warszawa (jest m.in. autorem instalacji wideo „Aktorzy”). Prowadzi warsztaty z nowych form eksperymentu w teatrze, m.in. w Instytucie Teatralnym. Autor spektakli „Mała narracja”, „Mapa”, „Prolog”. Jego instalacja performatywna „Pokrewni” ma premierę na festiwalu Malta. Prowadzi bloga o sztuce nowoczesnej.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Mikro Teatr: Finał

Performance

Komuna// Warszawa zaprasza na podsumowanie projektu MIKRO TEATR. Dwunastu reżyserów wraz z zaproszonymi do współpracy artystami przygotowało przedstawienia podporządkowane paru precyzyjnie określonym warunkom: spektakl nie trwa dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców składa się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, cztery reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów i niewielki budżet.
W ramach podsumowania swoje spektakle zaprezentują: Weronika Szczawińska i Piotr Wawer Jr, Anna Smolar, Romuald Krężel i Monica Duncan, Marcin Liber, Wojtek Ziemilski oraz 10.12 Anna Karasińska.

PROGRAM:
Weronika Szczawińska i Piotr Wawer Jr "tempo tempo"
Anna Smolar "Mikro Dziady"
Romuald Krężel i Monica Duncan "La Dolce Vita"
Marcin Liber "Niewypowiedziana na Śląsku mowa balkonowa Adolfa Hitlera"
Wojtek Ziemilski "Przedstawienie"
Anna Karasińska "Urodziny" (UWAGA: tylko 10.12)

-----
Kuratorem projektu Mikro Teatr jest Tomasz Plata.
Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy

Szczegóły

Mikro Teatr 4: Jarzyna, Karasińska, Ziemilski

Performance

Czwarta odsłona projekty „Mikro Teatr” w Komunie// Warszawa. 12 i 13 listopada swoje mikro przedstawienia zaprezentują: Grzegorz Jarzyna, Anna Karasińska i Wojtek Ziemilski.

– „Mikro Teatr” to ćwiczenia z samoograniczenia – mówi kurator przedsięwzięcia, Tomasz Plata. Na zaproszenie Komuny// Warszawa kilkunastu uznanych twórców polskiego teatru przygotowuje przedstawienia, które podporządkują się paru precyzyjnie określonym warunkom. Spektakl „Mikro Teatru” nie może trwać dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców może składać się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, cztery reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów i niewielki budżet. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki.

Szczegóły