Wojciech Myrczek - zdjęcie

Wojciech Myrczek

Jeden z najbardziej obiecujących polskich wokalistów jazzowych. Zwycięzcą oraz zdobywca nagrody publiczności SHURE MONTREUX JAZZ VOICE COMPETITION 2013. Laureat nagrody dla Największej Indywidualności Konkursu "Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa 2010", Grand Prix w konkursie "Jazz Voices 2011" (Litwa), I miejsca w konkursie "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu" (2007r.).

Dotychczas wydał jedną płytę "We'll Be Together Again". Jest wykładowcą Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracuje także z Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice "Camerata Silesia”.

Jego muzyczna droga rozpoczęła się od nauki gry na fortepianie i wiolonczeli. Później nadeszła fascynacja jazzem i muzyką wokalną. To ona skłoniła go do podjęcia studiów w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z wyróżnieniem.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

Muzyczny

Krystyna Janda dokonując adaptacji "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego, stworzyła nową przestrzeń odbierania tego dzieła. Spektakl w jej adaptacji, z muzyką skomponowaną przez Jerzego Satanowskiego, to wejście na zaskakująca ścieżkę dźwiękową „słyszalną” już w "Pamiętniku...". Ta interpretacja pozwala, poprzez słuchanie, mówienie i śpiew, wyrazić to, czego słowo pisane nie odda.

W spektaklu Krystyny Jandy widzowie usłyszą litanię miasta i ludzi, bowiem przestrzeń tworzą w tym spektaklu muzyka, mówienie i śpiew. Ta proza, by wybrzmieć, potrzebuje zasłuchania się; zanurzenia w słowach – strzałach, zdaniach – hukach, sylabach – kanonadach, rumorze, tupocie, krzykach, pieśniach, litaniach i modlitwach. Słowa bohaterów „Pamiętnika...” są z dźwiękami zagłady miasta połączone niczym pępowiną. Tworzą rytm i melodię walczącego miasta.

I wydobywanie.
I odsypywanie.
I gaszenie.
I pomoc.
I nowe bomby.
I krzyk.
– Najświętsze serce Jezusa, zmiłuj się nad nami.
– Najświętsze serce Jezusa, zmiłuj się nad nami.
Wycie samolotów i bomb.
– Najświętsze serce Jezusa… zmiłuj się nad nami…
I huk! I koniec!

Szczegóły