Włodzimierz Wdowiak

8,0 / 10

22 oddanych głosów

Założyciel Teatru Piccolo w Łodzi. Aktor, reżyser, autor scenariuszy do repertuaru tego teatru, autor tekstów i muzyki do piosenek.

Wieloletni aktor Teatru Pinokio w Łodzi. Swoją karierę rozpoczął na deskach tego teatru 1972 roku, po zdaniu egzaminu aktorskiego w Warszawskiej Wyższej Szkole Teatralnej Wydział Lalkarski w Białymstoku. Na etacie aktora w teatrze instytucjonalnym pracował przez 23 lata, realizując odpowiedzialne zadania aktorskie w setkach spektakli, w kilkudziesięciu tytułach Teatru Pinokio i Teatru Lalek Arlekin.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Złota Kaczka i duch starego zamku

Dla dzieci

Przepiękna baśń o miłości, w której dobro wygrywa, a „złe siły” są ukarane. (A wszystko to dzieje się za sprawą i z pomocą widzów.) Czy niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymanie słowa to pozytywne zachowania? Na te pytania dzieci na pewno znajdą odpowiedź. Scenariusz spektaklu oparty jest na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce. Pan Bajarz w lochach zamku, znajduje Złote Jajo. Chciwa i podstępna Czarownica z Bagien postanawia przywłaszczyć sobie to znalezisko. Jej plany krzyżuje Duch Starego Zamku.

Szczegóły

Skarb Kapitana Haka

Dla dzieci

Początek XIX wieku. Na redzie niewielkiego portu w Indiach stoi opuszczony galeon. Na pokład statku wchodzi dama z Polski, Wanda Kowalska, pragnąca wynająć go w daleką, pełną tajemnic podróż. Okazuje się, że ów statek w przeszłości należał do wielkiego pirata - Kapitana Haka. Wanda postanawia wyruszyć wraz z piratami w daleką wyprawę, podczas której załoga statku zwiedzi różne lądy i pozna zwyczaje ludzi na nich zamieszkujących. Podróż w poszukiwaniu tytułowego Skarbu Kapitana Haka odbywać się będzie z niemałym udziałem młodych widzów.
Całość zwieńczona jest afrykańskimi tańcami - interaktywna zabawa z publicznością.

Szczegóły

Calineczka - Magiczny Świat Teatru

Dla dzieci

Wyjątkowa inscenizacja klasycznej baśni H.C. Andersena połączona z edukacją teatralną. Nietypowa konwencja teatru przedmiotu, wraz z muzyką graną na żywo (gitary klasyczne, klarnet). Aktorzy pointują kolejne przygody tytułowej bohaterki piosenkami, na które składają się wiersze B. Leśmiana oraz K. I. Gałczyńskiego, oprawione liryczną muzyką Włodzimierza Wdowiaka.
Konwencja spektaklu zobowiązuje aktorów do ogromnej ekspresji, wyrazistości użytych środków artystycznych oraz umiejętności gry na instrumentach muzycznych.

Szczegóły