Witold Łuczyński - zdjęcie

Witold Łuczyński

8,5 / 10

13 oddanych głosów

Aktor i muzyk. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Shillera w Łodzi.

Witold Łuczyński występuje także na deskach Teatru Małego w Łodzi, dawniej w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatrze Studyjnym w Łodzi oraz Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Złota Kaczka i duch starego zamku

Dla dzieci

Przepiękna baśń o miłości, w której dobro wygrywa, a „złe siły” są ukarane. (A wszystko to dzieje się za sprawą i z pomocą widzów.) Czy niesienie pomocy innym, wybaczanie i dotrzymanie słowa to pozytywne zachowania? Na te pytania dzieci na pewno znajdą odpowiedź. Scenariusz spektaklu oparty jest na kanwie starej baśni o Złotej Kaczce. Pan Bajarz w lochach zamku, znajduje Złote Jajo. Chciwa i podstępna Czarownica z Bagien postanawia przywłaszczyć sobie to znalezisko. Jej plany krzyżuje Duch Starego Zamku.

Szczegóły

Calineczka - Magiczny Świat Teatru

Dla dzieci

Wyjątkowa inscenizacja klasycznej baśni H.C. Andersena połączona z edukacją teatralną. Nietypowa konwencja teatru przedmiotu, wraz z muzyką graną na żywo (gitary klasyczne, klarnet). Aktorzy pointują kolejne przygody tytułowej bohaterki piosenkami, na które składają się wiersze B. Leśmiana oraz K. I. Gałczyńskiego, oprawione liryczną muzyką Włodzimierza Wdowiaka.
Konwencja spektaklu zobowiązuje aktorów do ogromnej ekspresji, wyrazistości użytych środków artystycznych oraz umiejętności gry na instrumentach muzycznych.

Szczegóły