Volodymyr Andrushchak - zdjęcie

Volodymyr Andrushchak

7,7 / 10

15 oddanych głosów

W 2009 roku ukończył studia we Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki w klasie dyrygentury chóralnej prof. Oleny Sotnyczuk. Podczas studiów jako chórzysta i chórmistrz współpracował z następującymi chórami: Chór „Jewszan”, Narodowa Kapela Akademiczna „Trembita”, Chór Kameralny „Gloria”, Halicki Chór Kameralny , Chór „K&K OpernChor”, Zespół Ukraińskiej Muzyki Cerkiewnej „Kalofonia”, Zespół Śpiewu Dawnego „A Capella Leopolis”. W 2011 roku otrzymał stypendium programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”, co umożliwiło podjęcie studiów w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Marka Toporowskiego. Od 2012 do 2014 roku pracował w Zespole Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia. Brał udział w kursach mistrzowskich w ramach Akademii Bachowskiej we Wrocławiu w klasie Petera Kooia oraz Akademi Händlowskiej w klasie prof. Petera Harveya. Obecnie studiuje na Wydziale Wokalnym na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Bogdana Makala.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Wojownik

Dramat

WOJOWNIK to napisany przez Alicję Bral dramat zainspirowany oryginalnym tekstem Eurypidesa „Trojanki” oraz adaptacją dokonaną przez Jean Paul Sartre'a.TROJANKI są tragedią ukazującą losy czterech kobiet królewskiego rodu zwyciężonej Troi. Tragedia zaczyna się chwilę po rzezi dokonanej przez Greków na mieszkańcach. Królowa Hekabe, Kasandra jej córka, Andromache, żona Hektora oraz Helena, o którą wojna trwała dziesięć lat, zostają uwięzione i będą jako łup wojenny podzielone pomiędzy zwycięskich wodzów. Hekabe ma służyć Odyseuszowi, ale rzuci się w ogień nim wejdzie na statek zdradzieckiego wodza. Kasandra trafi jako branka do domu Agamemmnona, gdzie po kilku latach zostanie bestialsko zamordowana. Andromache zostanie przyznana synowi Achillesa i jej los pozostanie długo nieznany. Wróci w tytułowej tragedii Racine'a. Helena powróci do domu Menelaosa, który... wybaczy jej zdradę. Podobno była córką samego Zeusa i słynęła z urody pomiędzy kobietami swojej epoki.EURYPIDES pisze tragedię bardzo niejednoznaczną. Pokazując Greków jako brutalnych i żądnych krwi barbarzyńców. Obraz upadku Troi jest upadkiem zarówno pokonanych jak i zwycięzców. Nikt tej wojny nie wygrywa. Eurypides jako pierwszy diagnozuje rzekome bohaterstwo najeźdźców. Największymi przegranymi wszelkich wojen czyni kobiety i dzieci. Poznajemy tragedię, która od starożytności po dzień dzisiejszy nie zmienia się. Na wojnie przegranymi są wszyscy.

Szczegóły

Pieśni Leara

Muzyczny

"Pieśni Leara" nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z "Króla Leara", które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego „dramatycznego poematu”. Muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreuje relacje międzyludzkie.

Międzynarodowa premiera "Pieśni Leara" odbyła się na Fringe Festival w Edynburgu w sierpniu 2012 roku. Podczas festiwalu spektakl uhonorowany został aż trzema prestiżowymi nagrodami: Fringe First, Herald Archangel oraz Musical Theatre Matters Award. "Pieśni Leara" zajęły również 1. miejsce w rankingu wszystkich spektakli teatralnych wystawianych w Edynburgu prowadzonym przez "The List".

Szczegóły