Tomasz Obara - zdjęcie

Tomasz Obara

7,5 / 10

17 oddanych głosów

Data urodzenia:
22-04-1961 (59 lat)

Aktor i reżyser teatralny; absolwent wydziału aktorskiego (1985) i reżyserii (1991) krakowskiej PWST.

W 1997 roku wyróżniony na XXII Opolskich Konfrontacjach Teatralnych w kategorii Klasyka Polska za reżyserię przedstawienia „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Podwójny laureat tarnowskiego Festiwalu Talia: w 2005 r. otrzymał nagrodę za reżyserię przedstawienia „Mąż mojej żony” Mira Gavrana w Teatrze Ludowym w Krakowie a w 2009 Grand Prix za przedstawienie „Wszystko o mężczyznach” w Teatrze Ludowym w Krakowie. Laureat nagrody za reżyserię oraz Grand Prix za spektakl „Poważny jak śmierć, zimny jak głaz” na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Antycznej „Bosporskije agony” w Krymie.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Wszystko o mężczyznach

Komedia

Męski świat, wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych… To dramaturgiczne wznowienie tematu znanego już naszym widzom ze spektaklu „Wszystko o kobietach”. Trzech aktorów wciela się w kilkanaście postaci, z pasją i szczerością, dając widzom powód do uśmiechu i jednocześnie do zadumy.

*Teatru zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w repertuarze i obsadzie spektaklu. Uprzejmie prosimy o zajmowanie miejsc na widowni najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem przedstawienia lub koncertu. Po tym terminie obsługa nie gwarantuje możliwości zajęcia oznaczonych miejsc. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię.

Szczegóły