Tomasz Kubiatowicz - zdjęcie

Tomasz Kubiatowicz

1,0 / 10

1 oddany głos

Ur. 1956. Absolwent PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Aktor Teatru Nowego w Łodzi.

AKTUALNIE GRA W SPEKTAKLACH:

POCZEKALNIA Kaczmarski/Tymański, reż. Jarosław Wojciechowski, prapremiera: 9 lutego 2018 r., rola: Strażnik

Szewcy, reż. Jerzy Stuhr, premiera: 8 grudnia 2017 r., rola: Chłop

Fabryka muchołapek, reż. Andrzej Bart, prapremiera: 13 października 2017 r.

POLICJANT, Dogville, reż. Marcin Liber, prapremiera: 2 kwietnia 2016

WIKTOR SKURCZ, Opowieść wigilijna, reż. Tomasz Dajewski, premiera: 18 grudnia 2015

POLICJANT, Kto nie ma, nie płaci, reż. Piotr Bikont, premiera: 9 kwietnia 2011

STANLEY GARDNER, Mayday, reż. Ryszard M. Nyczka, premiera: 24 stycznia 2004

POZOSTAŁE ROLE W NOWYM:

SIERŻANT / SANITARIUSZ / GRABARZ MŁODY / GRUBAS, Wyszedł z domu. Tak zwana komedia, reż. Michał Rzepka, premiera: 6 października 2014 w Radomsku, 23 października 2014 w Łodzi

SĄSIAD, Dobrze, reż. Tomasz Man, premiera: 14 czerwca 2014

OFICER / OJCIEC PANNY MŁODEJ / SĄSIAD, Mord, reż. Norbert Rakowski, premiera: 5 lutego 2011

PAN BÓF / SZLACHCIC /FELDMARSZAŁ, Pastorałka, reż. Jan Polewka, premiera: 12 grudnia 2010

CURIKOW STARSZY, Transfer, reż. Norbert Rakowski, premiera: 29 stycznia 2010

MIEDWIEDIEW, Na dnie, reż. Ireneusz Janiszewski, premiera: 21 listopada 2009

PAN NIEDZIELA / KOMANDOR, Don Juan, reż. Marcin Jarnuszkiewicz, premiera: 27 marca 2008

KSIĄDZ, Wesele, reż. Ryszard Peryt, premiera: 24 marca 2007

KRÓL / OJCIEC ŻEBRAKA, Królewicz i żebrak, reż. Dariusz Wiktorowicz, premiera: 17 listopada 2007

LUCCHESINI, Termopile polskie, reż. Andrzej Maria Marczewski, premiera: 25 marca 2006

WŁAŚCICIEL OBERŻY, Krzesiwo, reż. Katarzyna Deszcz, premiera: 6 listopada 2006

ROTMISTRZ, Poszaleli, reż. Eugeniusz Korin, premiera: 8 października 2005

GRABARZ, Szalona Greta, reż. Marek Pasieczny, premiera: 9 kwietnia 2005

RIUCHIN / SEKRETARZ PIŁATA / JUDA, Mistrz i Małgorzata, reż. Andrzej Maria Marczewski, premiera: 14 listopada 2003

DOKTOR SZCZYPAWA, Komedia omyłek, reż. Maciej Prus, premiera: 5 czerwca 2003

BERNARDO / AKTOR, Hamlet, reż. Kazimierz Dejmek, premiera: 30 stycznia 2003

Spektakle z udziałem tego aktora:

Kto nie ma, nie płaci

Komedia

Sztuka Daria Fo Kto nie ma, nie płaci przedstawia dzień z życia dwóch małżeństw: Antonii i Giovanniego oraz Margherity i Luigiego. Wysokie ceny żywności zmuszają kobiety do kradzieży z pobliskiego supermarketu jedzenia, które jak w starej sztuce commedia dell’arte, realizującej topos głodu, staje się elementem groteskowej akcji. Czy mężczyźni poprą „obywatelskie nieposłuszeństwo” swoich żon, a wydarzenia ze sklepu przerodzą się w rewolucję o krajowym zasięgu? Zderzenie serii zabawnych scenek z ostrą wymową społeczną tej historii daje efekt satyryczny. Jednocześnie skłania do zwrócenia uwagi na problemy pracy i kapitału.

Dario Fo jest dramaturgiem, aktorem i reżyserem, a także jednym z najbardziej kontrowersyjnych przedstawicieli świata teatru. Reprezentuje teatr komiczny od ludowego widowiska średniowiecznego i komedii dell’arte po nowe formy wodewilu, musicalu i burleski. W 1997 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla. Napisał kilkadziesiąt sztuk. Do najbardziej znanych należą: Wielka pantomima z flagami i kukłami małymi i średnimi, Misterium buffo i Przypadkowa śmierć anarchisty.

Szczegóły

Mayday

Komedia


Spektakl dla widzów od 14. lat


Ray Cooney jest autorem najbardziej kasowych fars, jakie powstały w Anglii w ciągu ostatnich lat i szturmem zdobyły europejskie i nowojorskie sceny. Mayday to jedna z najlepszych współczesnych komedii. Jej bohaterem jest londyński taksówkarz, który prowadzi podwójne życie – w dodatku sam nie bardzo wie, jak to się stało, że został bigamistą. Ma dwie żony i dwa domy, a swoją nieobecność usprawiedliwia zawsze nadmiarem pracy. Być może długo udałoby mu się prowadzić podwójne życie, gdyby nie pech – na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw. Beztroskie dotąd życie komplikuje się, a bohater próbuje ukryć bigamię przed policją, małżonkami, a nawet mediami. Piętrzą się zaskakujące sytuacje, w które autor wplątuje swoich bohaterów. Znakomity komizm sytuacyjny i dowcipne dialogi sprawiają, że Mayday jest jednym z najpopularniejszych spektakli Teatru Nowego.

Szczegóły

Poczekalnia

Muzyczny

Nowe aranżacje Tymona Tymańskiego wyjmują z szuflady oznaczonej hasłem „Poezja śpiewana” twórczość „Barda Solidarności” Jacka Kaczmarskiego i poprzez swoją nową formę przybliżają ją młodszemu pokoleniu oraz tym, którzy niekoniecznie przepadają za pierwotnymi wykonaniami.Poczekalnia to zbiór piosenek Jacka Kaczmarskiego tworzących uniwersalne opowiadanie. Za pomocą języka poety spektakl opisuje postawy, relacje oraz systemy polityczne i ich wpływ na jednostkę. Każda z postaci: Kobieta, Dziewczyna, Mężczyzna, Poeta, Wariat i Barman; posiadają cechy Autora tekstów piosenek. Są one w pewnym sensie alter ego Jacka Kaczmarskiego.

Szczegóły

Opowieść wigilijna

Wzruszająca opowieść świąteczna ukazująca przemianę duchową głównego bohatera w obliczu wizji samotnej śmierci po latach życia w rozgoryczeniu i stronienia od ludzi. Wszystkim znane opowiadanie Charles’a Dickensa w adaptacji Zdzisława Jaskuły zostanie przeniesione na scenę w spolszczonej i uwspółcześnionej wersji. Ponadczasowa historia pozwala pokazać ludzi żyjących wśród nas i doświadczających podobnych problemów, bliskich nam doznań i emocji. Dickensowski Scrooge nosi tutaj równie znaczące imię Skurcz – człowieka zwichniętego moralnie i duchowo.Wśród dźwięków aranżowanych przez znaną pianistkę Lenę Ledoff usłyszymy melodie niczym z innego świata – scherzo h-moll Fryderyka Chopina z kolędową kołysanką Lulajże Jezuniu. Opowieść wigilijna w reż. Tomasza Dajewskiego staje się pretekstem do ukazania bogactwa rodzimej tradycji bożonarodzeniowej i zachętą do wspólnego kolędowania. To spektakl w pełni familijny – każdy znajdzie przyjemność z oglądania.

Szczegóły

Mayday

Mayday to jedna z najlepszych współczesnych komedii. Jej bohaterem jest londyński taksówkarz, który prowadzi podwójne życie – w dodatku sam nie bardzo wie, jak to się stało, że został bigamistą. Ma dwie żony i dwa domy, a swoją nieobecność usprawiedliwia zawsze nadmiarem pracy. Być może długo udałoby mu się prowadzić podwójne życie, gdyby nie pech – na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw. Beztroskie dotąd życie komplikuje się, a bohater próbuje ukryć bigamię przed policją, małżonkami, a nawet mediami. Piętrzą się zaskakujące sytuacje, w które autor wplątuje swoich bohaterów. Znakomity komizm sytuacyjny i dowcipne dialogi sprawia, że Mayday jest jednym z najpopularniejszych spektakli Teatru Nowego.

Szczegóły