Tadeusz Falana - zdjęcie

Tadeusz Falana

8,8 / 10

257 oddanych głosów

Data urodzenia:
03-06-1960 (61 lat)

Absol­went PWST we Wro­cła­wiu z roku 1987.

Teatr Nowy w Łodzi:

debiut — Zie­lo­no­oki „Ścisły nad­zór” Jean Genet, reży­se­ria Krzysz­tof Kelm

Filip Trna­wat „Wędrowna trupa Szo­pa­lo­wi­cza”, reży­se­ria Krzysz­tof Rościszewski

Teatr Pol­ski w Byd­gosz­czy:

ulu­biona rola — prof. Pre­obra­żeń­ski „Psie serce” Michaił Buł­cha­kow, reży­se­ria Sier­giej Fio­do­tow

Che­swick „Lot nad kukuł­czym gniaz­dem” Ken Kesey, reży­se­ria Woj­ciech Adam­czyk w Bydgoszczy

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Pan ma problem z kobietami

Komedia

Kobiety mają problem z butami, torebkami, perfumami i jeszcze przynajmniej z setką innych spraw. Mężczyźni, z reguły, mają jeden – kobiety. I kompletnie nie rozumieją o co chodzi kobiecie gdy stoi przed pełną szafą i mówi: Nie mam w co się ubrać! Nie rozumieją też, przynajmniej, setki innych spraw, ale na szczęście są terapeuci, którzy potrafią pomóc mężczyznom zrozumieć kobiety, a kobietom rozwiązać problem pełnej szafy. Na komediową sesję terapii zapraszamy do Mojego Teatru.

Szczegóły

Andrzejki w pakiecie: "Randka w ciemno" oraz koncert Marka Zgaińskiego

Komedia

"Randka w ciemno"
Ta przewrotna komedia jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem, albo jak do tego nie dopuścić, gdy związek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przedstawienie rozbawi Was i pozwoli uniknąć sporych kosztów związanych z wizytami w gabinetach terapeutycznych.Koncert Marka Zgaińskiego
na którym, miedzy innymi można będzie posłuchać premierowych piosenek z najnowszej płyty „ ½ h z życia mężczyzny” Marka Zgaińskiego w wykonaniu autora, a towarzyszyć mu będzie na gitarze elektrycznej Marta Wolczecka.

Szczegóły

Zastępstwo

Komedia

To nieco absurdalna komedia oparta na klasycznej intrydze. Ona i on kochają się i pragną się pobrać by żyć długo i szczęśliwie, ale jej ojciec jest przeciwny temu związkowi. Sytuacja komplikuje się gdy dochodzi do morderstwa… W sztuce tej następuje pewna gra konwencją, a dynamicznie zmieniająca się sytuacja na scenie, wciąga widza w ciąg zdarzeń momentami paradoksalnych.

Szczegóły

Mucha nie siada

Komedia

Życie w naszym pięknym kraju często bywa zabawne, choć na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że wcale takie nie jest.

Załatwienie sprawy w urzędzie jest często przyczyną stresu, ale jeśli spojrzeć na to z innej strony można się uśmiać. Tak właśnie spojrzał na polską rzeczywistość Marek Zgaiński pisząc tę komedię. Wyszło groteskowo, ironicznie i momentami zabawnie. Jeśli też macie Państwo ochotę sobie odreagować w znakomitym towarzystwie Tadeusza Drzewieckiego i Tadeusza Falany to zapraszamy do teatru.

Szczegóły

Randka w ciemno oraz recital Marka Zgaińskiego

Komedia

Pakiet: spektakl „Randka w ciemno” oraz recital Marka Zgaińskiego „Trzeba uważać na serce”.

„Randka w ciemno”, scenariusz i reżyseria Marek Zgaiński
Obsada : Katarzyna Węglicka i Tadeusz Falana

Ta przewrotna komedia jest próbą odpowiedzi na zasadnicze pytanie – jak uniknąć nudy i rutyny w małżeństwie z dwudziestoletnim stażem, albo jak do tego nie dopuścić, gdy związek dopiero się zaczyna. Mamy nadzieję, że przedstawienie rozbawi Was i pozwoli uniknąć sporych kosztów związanych z wizytami w gabinetach terapeutycznych.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Trzeba uważać na serce”

To okazja posłuchania męskich zabarwionych lekką ironią tekstów o życiu w znaczeniu ogólnym, w wykonaniu Marka Zgaińskiego, który również objawi swój talent gitarzysty i harmonijkarza ustnego

Szczegóły

Rokendrol albo mów mi teściu

Komedia

Relacje z teściową zostały bardzo dokładnie opisane, doczekały się też niezliczonej liczby dowcipów.

Osoba teścia jest w tym względzie wyraźnie dyskryminowana. „Rokendrol” to komedia której bohaterem jest teść. Teść ma swój skarb czyli córcię, a córcia ma chłopaka. W psychologii nazywa się taką sytuację pojedynkiem dwóch samców alfa, choć naprawdę to jest właśnie rokendrol, zwłaszcza, że teść jest mocno odjechaną gwiazdą rocka.

Szczegóły

Kabaret „Zielony opornik”, czyli uważaj z czego się śmiejesz!

Kabaret

Mamy mocną, dobrą drużynę! Nie zawiedziemy pokładanego w nas zaufania i zrealizujemy program kabaretowy, który rozbawi i rozśmieszy, chociaż są tacy którzy będą nas chcieli powstrzymać …

Za śmiech Ha, Ha, Ha odpowiedzialna jest Katarzyna Węglicka, za śmiech Hi, Hi, Hi Tadeusz Drzewiecki i Tadeusz Falana. Za teksty Marek Zgaiński. Nasz program jest polityczny i odpowiada żywotnym interesom wszystkich spragnionych inteligentnej rozrywki.

Szczegóły