Szymon Rząca - zdjęcie

Szymon Rząca

6,8 / 10

4 oddane głosy

Aktor, absolwent PWSFTViT w Łodzi. Występuje na kilku warszawskich scenach: w Teatrze Ateneum im. S. Jaracza w Warszawie zagrał Albina w „Odejściach” V. Havla i Harryego w „Mojej córeczce” T. Różewicza. Współpracował z Teatrem Studio im. St. I. Witkiewicza (Scampi w „Nienasyceniu" St. I. Witkiewicza) oraz z Teatrem Syrena (Nicola w „Momo” M. Ende ). Na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymał Nagrodę Specjalną im. Michała Pawlickiego za role: Pana Młodego w „Jutrze” wg. „Wesela” St. Wyspiańskiego i Petera Egermana w „Z życia marionetek” I. Bergmana. Ma na swoim koncie udział w kilku serialach telewizyjnych.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Madame

Dramat

Opowieść o dojrzewaniu do wolności, miłości i niezgodzie na przeciętność. Akcja „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych, bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w nauczycielce języka francuskiego. Szuka sposobu na zbliżenie do niej i, w tajemnicy, próbuje dowiedzieć się o Madame jak najwięcej. Wiedza, którą zdobędzie, wpłynie na jego życie i podejmowane w przyszłości decyzje.

„Madame” jest jedną z najpoczytniejszych powieści ostatniej dekady. Przekroczyła łączny nakład 100 tysięcy egzemplarzy i została przełożona na 20 języków. Zdobyła Nagrodą im. Andrzeja Kijowskiego, a w 2002 znalazła się w finale IMPAC Dublin Literary Award. Powieść wyszła nakładem wydawnictwa „Znak”.

Szczegóły