Sylwester Biraga - zdjęcie

Sylwester Biraga

8,2 / 10

171 oddanych głosów

Reżyser, scenograf, aktor, założyciel, pomysłodawca i Dyrektor Teatru Druga Strefa. Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (1997) oraz Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty. W latach 1999 - 2005 dyrektor Studium Animatorów Kultury Teatralnej w Warszawie. Pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Dni Teatru na Mokotowie. Od 1990 roku wyreżyserował ponad sześćdziesiąt spektakli, w tym trzy premiery w Wilnie (2001, 2002, 2003), jedną w Brukseli (2004), trzy w Avignonie (2005, 2008, 2009) oraz jedną w Teatrze Wielkim w Poznaniu (2010). W 2009 roku jego autorski spektakl "Fin de..." otrzymał Nagrodę Dziennikarzy "Coups de Coeur" na Międzynarodowym Festiwalu w Avignonie. W tym samym roku otrzymał również brązowy medal Gloria Artis od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Another day in the west

Dramat

O Czarny Łabędź! Przyjdzie i już nigdy nic nie będzie takie samo! Koniec problemów pierwszego świata! Znów przespałam pół dnia i będę mieć mniej czasu, żeby zastanawiać się, co dzisiaj zrobić!

Zgubiłam w klubie mojego Galaxy S III, teraz będę musiała używać starego I-phone'a 4! Jutro muszę wstać o czwartej rano - bo jadę nad morze! Widziałam wczoraj najnowszy odcinek "Gry o Tron" - nie mam co oglądać do dzisiejszego obiadu! Ile tak można?!
Czarny Łabędziu, czekamy!

Szczegóły

19 minut

Dramat

Człowiek pragnie być kochany. Z braku miłości — chociaż podziwiany, z braku podziwu pragnie wzbudzać strach, a jeżeli nie osiągnie nawet tego, to pragnie wzbudzać chociaż wstręt i pogardę, chce poruszać ludzkie uczucia. Dusza wzdraga się przed próżnią, chce kontaktu za wszelką cenę.

Szczegóły

RUBINOWE GODY

Komedia

Czy po czterdziestu latach wspólnego życia wiemy wszystko o naszym partnerze? Nie chodzi tu nawet o jakieś skrywane tajemnice, ale o jego nigdy niewypowiedziane pragnienia, aspiracje czy preferencje. Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa "luksus", co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego - jak na ich gusta - menu w tutejszej restauracji. Wydawałoby się - standardowa sytuacja małżeństwa z prowincji. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie gość spod łóżka (świeżo upieczony minister, który znalazł się w bardzo niezręcznej dla siebie sytuacji) oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności. Premier wzywa ministra-elekta do siebie, ten nie może się ujawnić w obawie przed skandalem (w opinii publicznej słynie bowiem jako człowiek moralnie nieskazitelny), starsi państwo zaczynają przebudowywać swoje życie (również jego sferę erotyczną) na nowo, a portier Danny (Daniel, tylko tak go koledzy zdrabniają) najchętniej zamieniłby trójkąt w czworokąt. Kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla każdej ze stron jest - delikatnie mówiąc - niekomfortowa?

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Szczegóły

Czkawka

Komedia

Przyszedł samotny mężczyzna do samotnego mężczyzny.

Siergiej pracownik naukowy i etnograf przyszedł do Fiodora pułkownika rezerwy i patrioty. Nie przyszedł on z własnej woli a został zmuszony przez Tą, która w nim żyje. Na codzień bardzo spokojna, lecz gdy Siergiej wypije odrobinę alkoholu Ona budzi się. Po piwie czy czerwonym winie jest bardzo kulturalna, ale po wódce staje się wulgarna, agresywna i szydzi sobie z mężczyzn.

SIERGIEJ: Już panu tłumaczę, we mnie żyje ONA!
FIODOR: Od razu wiedziałem, że ty jesteś z tych!

Po czterech latach na naszą scenę powraca tragikomedia Vladimira Zujeva w tłumaczeniu Bożeny Majorczyk pod tytułem CZKAWKA. Na scenie ponownie Piotr Duda jako Fiodor i Sylwester Biraga jako Siergiej.

Szczegóły