Sebastian Ziomek - zdjęcie

Sebastian Ziomek

9,0 / 10

158 oddanych głosów

Aktor, muzyk i wokalista. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu, Wydział Lalkarski). Ktoś kiedyś powiedział „To aktorsko-muzyczne zwierzę sceniczne.” Jak większość aktorów, przeszedł przez etapy konkursów recytatorskich, przyteatralnych kół i egzaminów wstępnych do PWST, które zaliczył przy pierwszym podejściu. Bakcyla musicalowego złapał jako student, stawiając pierwsze kroki w musicalu „Scat, czyli od pucybuta do milionera” w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, gdzie współpracował z Wojciechem Kościelniakiem i Leszkiem Możdżerem.

Od 2007-2012 roku członek zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie zadebiutował w spektaklu „KRZYK według Jacka Kaczmarskiego” w reżyserii Roberta Talarczyka.

Aktualnie wolny strzelec, współpracujący z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Tam też stworzył kreacje w polskich prapremierach musicali: „Jekyll&Hyde” (Sir Archibald Proops), „Producenci” (Leopold Bloom, Carmen Yola), „Sweeney Todd” (Tobias Ragg), „Our House” (Lewis/Rudy) „Przebudzenie Wiosny” (Georg). Spektakl „Czarodziejka z Harlemu” (Jerg), który otworzył nową małą scenę Teatru Rozrywki, to owoc jego współpracy z autorem i reżyserem dramatu Ingmarem Villquistem („Beztlenowce”, „Kompozycja w błękicie”, „Miłość w Königshütte”).

Od 2009 roku na instrumentach perkusyjnych towarzyszy Arturowi Gotzowi w wieczorach piosenki aktorskiej i kabaretowej „Usposobienie przyjemne”, „Obiekt seksualny” i „Tango d’amore”, z którym zagrali już dziesiątki koncertów w Polsce (Radiowy Teatr Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej w Krakowie, Radio dla Ciebie w Warszawie itp.).

Jako perkusista w latach 2009-2012 współtworzył śląską grupę Teleport Magic – projekt aktorki i wokalistki Estery Sławińskiej-Dziurosz oraz gitarzysty Wojtka Dziurosza – z którą koncertował i wydał płytę „ Po drugiej stronie lustra”(2013)

Obecnie jako freelancer rozwija swoje umiejętności lektorskie i dubbingowe na warsztatach Studia Melange w Warszawie. Nawiązał współpracę z młodymi twórcami niezależnego studia filmowego Sashimodo Pictures: Przemkiem Stańskim („Wu-du”), Konradem Domaszewskim i Olkiem Leydo („Lubisz to”) oraz Michałem Domaszewskim (zwiastun „ Potop krwi”).

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Rodzina Addamsów

Musical

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmą Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiadać będzie Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. W tym składzie realizatorzy przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: Chcesz być Addamsem, W całkiem nową stronę, Większego świra mam czy Zatańczmy jeszcze raz – wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Szczegóły

Czarownice z Eastwick

Musical

Ten musical przeniesie Państwa do małego amerykańskiego miasteczka, w którym trzy tytułowe „czarownice” odnajdą swoją kobiecość dzięki interwencji diabolicznego Darryla van Horne’a.

Wszyscy ci, którzy widzieli słynny film z Jackiem Nicholsonem, Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon, wiedzą doskonale, co to za historia. Na naszej scenie wzbogacona została o porywające sceny taneczne choreografa Jarosława Stańka oraz wpadające w ucho numery muzyczne w wykonaniu najlepszych polskich aktorów musicalowych. Spróbujemy też poderwać siebie i Państwa do lotu – metaforycznie, a może i całkiem dosłownie.

Spektakl zalecany dla widzów od 16 roku życia.

Szczegóły