Sebastian Boguszewski - zdjęcie

Sebastian Boguszewski

7,2 / 10

4 oddane głosy

Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. w Rzeszowie w klasie akordeonu. Jednocześnie rozpoczął naukę śpiewu u Anny Szałygi. Jest laureatem II nagrody w I Podkarpackim Konkursie Wokalnym im. Barbary Kostrzewskiej oraz zdobył wyróżnienie w V Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. W 2005 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa „Młode Talenty”. W 2011 roku ukończył Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu Ryszarda Cieśli. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrzeja Dobbera, Włodzimierza Zalewskiego, Ryszarda Karczykowskiego, Artura Stefanowicza. Wziął udział w wielu projektach wokalno-aktorskich w macierzystej uczelni oraz poza nią. W 2009 roku zadebiutował na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej w studenckiej realizacji opery L'amante di Tutte Baldassare Galuppiego, jako Marchese Canoppio. W tym samym roku uczestniczył m.in. w prawykonaniu Oratorium Warszawskiego Redemptoris Mater Piotra Pałki. W roku 2010 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Halce Stanisława Moniuszki, jako Cześnik. Z orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej wykonał partię Szymona w oratorium Pory roku Josepha Haydna. Współpracował z takimi dyrygentami, jak Ennio Morricone, Tadeusz Wojciechowski, Tadeusz Karolak, Sławek A. Wróblewski, Jerzy Swoboda. Jako aktor i wokalista występował w Teatrze Polskim w Warszawie, a obecnie związany jest z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Od 2010 roku współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Król Edyp

Tragedia

Najdoskonalszy kryminał wszech czasów, jedno z najstarszych arcydzieł literatury dramatycznej, wzór tragedii doskonałej, pierwszy evergreen w historii dramatu. Do dziś krytycy są zgodni – napisany ok. 427 r. p.n.e. przez Sofoklesa dramat nie ma sobie równych. Oto tytułowy bohater rodzi się pod znakiem okrutnej klątwy: zabije własnego ojca, poślubi matkę i spłodzi z nią potomstwo. Aby uniknąć wyroku, rodzice porzucają małego okaleczonego Edypa w górach. Chłopiec jednak nie umiera tylko trafia na dwór króla Koryntu.

„Król Edyp” wraca na afisz Teatru Dramatycznego. Wcześniej dramat reżyserowali tu Ludwik René i Gustaw Holoubek. „To sztuka o okrucieństwie przypadku, przed którym nie mogą zabezpieczyć ani najlepsze dary natury i umysłu, ani najostrożniejsze przewidywania” – pisał o greckiej tragedii krytyk Jan Kott.

Szczegóły