Roksana Szmigiero-Pliszka - zdjęcie

Roksana Szmigiero-Pliszka

8,5 / 10

179 oddanych głosów

Ukończyła Szkołę Aktorską Machulskich. W życiu, jak większość kobiet, odgrywa swoje najważniejsze role – matki i żony. Nie żałuje, że czynnie nie wykonuje swojego zawodu, ponieważ realizuje swoją pasję - prowadzi Impresariat w warszawskim Teatrze Capitol. Jej wrodzony talent aktorski często jest wykorzystywany w spektaklach Teatru - z powodzeniem wciela się np. w rolę Jennifer w hitowym spektaklu „Kiedy kota nie ma...”. W produkcji „Dama bije króla” gra Dziewczynę, która niby nic... a jednak sprzątanie w jej wykonaniu z pewnością Państwo zapamiętacie.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Dama bije Króla (Szach-Mat)

Komedia


W celu ochrony zdrowia wszystkich uczestników spektaklu bardzo prosimy aby przed przyjściem do Teatru Capitol zapoznać się z obowiązującym regulaminem oraz wydrukować i wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie należy zabrać ze sobą i wręczyć przed wejściem do Teatru pracownikowi Obsługi Widowni.
Państwa dane będą zabezpieczone zgodnie z RODO i użyte jedynie w razie wystąpienia takiej potrzeby do ochrony zdrowia publicznego.
W przypadku grup zorganizowanych i spektakli dla najmłodszych Widzów oświadczenie wraz z listą obecności uczestników wypełnia i podpisuje opiekun grupy.

Zapoznaj się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa --> Kliknij Tutaj

Pobierz oświadczenie o stanie zdrowia --> Kliknij Tutaj

_______________________

Opowieść o starej przyjaźni, nowej fascynacji i drugiej młodości. Czy można zmienić zwyczaje starego żołnierza? Czy dokona tego atrakcyjna kobieta? Co na nową fascynację ojca powie jego syn?

W sztuce rozgrywa się partia szachów, ale o wiele ciekawsza i ważniejsza jest „gra”, która toczy się między głównymi postaciami komedii. Kto bierze w niej udział? Zrzędliwy wdowiec Fred, jego syn Leonard, przyjaciel Walter oraz gosposia Rosalinda.

Fred żyje od lat w poukładanym schemacie. We wtorki partia szachów z Walterem, oczywiście o tej samej porze. W środy wizyta syna Leonarda, z którym toczy ciągłe boje i stawia opór wszelkim jego propozycjom zmian niezdrowego życia. I do tego wszystkiego odwieczna walka z gosposiami.

Wszystkie zatrudnione przez syna kobiety, Fred wykańcza w ekspresowym tempie. Nie chce by ktokolwiek naruszał jego terytorium i wchodził z buciorami w jego życie. Jednak pewnego razu pojawia się gosposia, która wywraca jego życie o 180 stopni…

Szczegóły