Robert Matera - zdjęcie

Robert Matera

9,2 / 10

4 oddane głosy

Jest absolwentem filozofii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Jest absolwentem Podyplomowego Studium Technik Medialnych przy Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie (kierunek: produkcja multimediów i telewizyjna).

Założona przez niego grupa Dezerter jako pierwsza formacja punkowa wydała wydała płytę w PRL-u (singiel "Ku Przyszłości" w 1983r.)

Od 1981 roku jest gitarzystą i wokalistą zespołu Dezerter.

Od 1994 do 1998 roku był basistą zespołu Atomico Patibulo.

Studiował na Politechnice Warszawskiej.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Goście w Polskim: Pożar w Burdelu. Muzeum Wolności

Kabaret

Akcja Muzeum Wolności dzieje się w przyszłości. Po długotrwałych i wyniszczających protestach, powstaniach, wojnach – na świecie nastał Pokój. W odbudowanej z ruin Polsce powstają kolejne Fabryki Patriotów, dzięki którym zniknęło bezrobocie, a wskaźniki dzietności biją rekordy. Po latach neoliberalnego wyścigu Polacy zwolnili, kultywują rodzinność, biesiadność, i wspólnotę, którą propagują nowe seriale, filmy i rocznicowe spektakle. Pozostałości po dawnych zrywach, rekwizyty z upadłych teatrów, podziemnych wytwórni płytowych i inne szczątki rewolucji można oglądać w Muzeum Wolności.

Nowoczesna ekspozycja nie tylko prezentuje różne rodzaje wolności: seksualnej, politycznej, artystycznej, ale pozwala też doświadczyć walki o wolność. W dziale sztuki zaangażowanej, zwiedzający mogą wziąć udział w strajku, wygłosić przemówienie na manifestacji pod sejmem, a nawet zaśpiewać protest song z prawdziwymi aktorami zaangażowanymi, którzy są częścią ekspozycji. Rekonstrukcje starych buntów cieszą się największą popularnością, zwłaszcza wśród młodych.

Czy Wolność uda się zamknąć w Muzeum?
Czy artyści umieją śnić o przyszłości?
Czy muzyka potrafi wieszczyć, a piosenka rozbudzić głód utopii?
A może żyjemy już w przyszłości i innego końca świata nie będzie?

Szczegóły