Robert Koszucki - zdjęcie

Robert Koszucki

6,3 / 10

3 oddane głosy

Data urodzenia:
18-07-1977 (44 lat)

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie w roku 2001.

Zadebiutował podwójną rolą Kuby/Diabła w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reż. Mikołaja Grabowskiego na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Następnie zagrał m.in. w spektaklach „Wścieklizna Show” Pawła Jurka (reż. Bartosz Szydłowski, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków), „Uśmiech grejpruta” Jana Klaty (reż. Jan Klata, Teatr Polski, Wrocław), „Morderstwo” Hanocha Levina (reż. Gabriel Gietzky, Teatr K2, Wrocław), „Czerwone nosy” Petera Barnesa (reż. Małgorzata Bogajewska, Teatr Jeleniogórski), „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego (reż. Michał Zadara, Scena STU, Kraków), „Lochy Watykanu” Andre Gide’a (reż. Jan Klata, Wrocławski Teatr Współczesny), „From Poland With Love” Pawła Demirskiego (reż. Piotr Waligórski, Teatr Łaźnia Nowa, Kraków). Na deskach Laboratorium Dramatu wcielił się w postać Patryka w „Urojeniach” Pawła Jurka (reż. Krzysztof Rekowski).

Obecnie oprócz Teatru 6.piętro współpracuje z Teatrem STU w Krakowie, gdzie można go zobaczyć w rolach Edmunda („Król Lear”), Szatowa („Biesy”), Geniusza („Wyzwolenie”), Pana Młodego („Wesele”) i Mike‘a Deans’a („Na końcu tęczy”) oraz w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu w niezwykłej, odgrywanej po arabsku, roli Księcia Maroka („Kupiec wenecki”).

Aktor znany widzom także z wielkiego ekranu oraz licznych produkcji telewizyjnych, w tym m.in. od kilku już lat jako doktor Rafał Konica w „Na dobre i na złe”.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Biblia. Rdz. 1-11

O czym jest Księga Rodzaju?
Bóg stworzył świat i ludzi, ale nikomu nie dał instrukcji obsługi. Księga Rodzaju opowiada o trudnej relacji ludzi z Bogiem w czasach, kiedy dopiero się poznawali. Ludzie w tej opowieści popełniają mnóstwo błędów i Bóg ich za to karze - lub nie. Zupełnie jak dziś!
Nasze mity pozwalają nam wspólnie marzyć i działać. Historie biblijne są spoiwem, które jednoczy świat żydów, chrześcijan i muzułmanów. Dzisiaj te historie są nam potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Podążamy tropem trudnych wyborów i poważnej literatury, która uczy podejścia do świata bez taryfy ulgowej.

Szczegóły

Goście w Polskim: Wyzwolenie i Akropolis

Dramat

W historii teatru polskiego nie wystawiono nigdy dotąd Wesela, Wyzwolenia, Akropolis jako całościowego przedsięwzięcia. Żaden teatr nie wystawił po kolei tych trzech tytułów. Ze względu na kontaminację dramatów w jeden spektakl, zostały z nich wydobyte ich esencjalne wątki, podporządkowane tematowi nadrzędnemu: wtajemniczeniu w los polski.Czy możliwe jest przełamanie koła owego losu poprzez jednostkowe wyzwolenie i samoświadomość prowadzące ku ogólnonarodowemu przebudzeniu? Czy – jak wyobrażali to sobie Romantycy – zadaniu temu może sprostać tylko wybrana jednostka, czy może to nasz wspólny obowiązek?

Wyspiański w autorskim zestawieniu trzech tekstów wyprowadza widza z izby bronowickiej chaty, wiedzie go przez piekła i nieba prób, jakim poddają go Maski z Wyzwolenia i prowadzi na wzgórze wawelskie - centralne miejsce polskiej świadomości historycznej, które zostaje niejako nawiedzone przez wielkie mity judeochrześcijańskie. Ostatecznym tematem sztuki jest imperatyw duchowego zmartwychwstania rozumianego jako wyzwolenie z duchowej nędzy, odnowienie duszy polskiej, a zarazem zadanie stojące przed każdym z nas.

Teatr STU z Krakowa - spektakle "Wyzwolenie" i "Akropolis" według Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji Krzysztofa Jasińskiego (II i III część Tryptyku "Wędrowanie")

Szczegóły

GOŚCIE W POLSKIM: Wyzwolenie

Dramat

"Wyzwolenie" w Teatrze STU jest wydarzeniem. Stanisław Wyspiański – najbardziej polski, najbardziej krakowski artysta, napisał jakże aktualną dzisiaj sztukę. Niezwykle efektowną, wymagająca aktorstwa najwyższej próby. Taki zespół zebrał Krzysztof Jasiński z myślą o jubileuszu Teatru STU. Spektaklowi towarzyszy bardzo efektowna oprawa plastyczna, wyjątkowe kostiumy, muzyka na żywo, śpiew, efekty specjalne. Zapraszamy do wspólnej wędrówki po świecie przemiany duszy polskiej. Kto wie, dokąd dotrzemy...

Teatr STU z Krakowa - "Wyzwolenie" według Stanisława Wyspiańskiego w adaptacji Krzysztofa Jasińskiego. Spektakl jest II częścią Tryptyku "Wędrowanie".

Szczegóły

Pozory mylą

Komedia

Nic nie jest takie, jakim się wydaje...

Główny bohater - Sherman, to wspaniały pisarz, który zupełnie nie wierzy siebie i w swój talent. W obawie przed krytyką, zwłaszcza ze strony najbliższych, wydaje książkę pod pseudonimem S.j. Telpeman. Książka staje się hitem i wydawca prosi autora o publiczną promocję w popularnym talk-show. Wystąpienie w telewizji zdaje się przerastać nieśmiałego Shermana, dlatego prosi o pomoc swojego przyjaciela Matta. Tak rozpoczyna się pełna niespodzianek, zaskakujących zwrotów akcji i humoru akcja spektaklu.

Szczegóły

Słoneczni chłopcy

Komedia

Wspaniali komicy Willy Clark (Piotr Fronczewski) i Al Lewis (Krzysztof Kowalewski) przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?...

Szczegóły