Renata Zarębska - zdjęcie

Renata Zarębska

9,3 / 10

538 oddanych głosów

kaskaderka oraz artystka kabaretowa. Pierwszy raz pojawiła się na ekranie w 1982 roku w filmie Jest mi lekko Janusza Kidawy, do którego nagrała także piosenkę. Cztery lata później nagrała tytułowy utwór do filmu Komedianci z wczorajszej ulicy. W 1987 roku zagrała w filmie Do domu Janusza Zaorskiego, a następnie jako Zofia Holszańska pojawiła się u boku Gustawa Holoubka w serialu Królewskie sny. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie w 1989 roku. Wzięła wówczas udział w X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wystąpiła także w polsko-francuskim filmie wojennym Dzieci wojny w reżyserii Krzysztofa Rogulskiego.

Swoją przygodę na małej scenie rozpoczynała od współpracy z Janem Pietrzakiem. Na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1990 r. brawurowo zaśpiewała piosenkę Noc z Renatą. To wykonanie przyniosło jej tytuł ,,Indywidualności Estradowej Roku". W roku 1990 zdobyła rozgłos jako wokalistka, wykonując piosenkę Noc z Renatą podczas XXVII KFPP w Opolu. Nagranie dotarło do 3. miejsca na liście Radiowa Piosenka Tygodnia w Programie I Polskiego Radia.

Aktorka współpraca z polskimi kaskaderami pod kierownictwem Ryszarda Jankowskiego. Wraz z tą grupą zdobyła pierwsze miejsce i Złotego Anioła na Światowym Festiwalu Kaskaderów Filmowych we Francji, a następnie wzięła udział w filmie ABC Kaskaderów. Współpracowała z największymi sławami polskiego kabaretu. Z Krystyną Sienkiewicz, Bożeną Dykiel oraz Adrianną Biedrzyńska, tworzy Babski Kabaret. Występowała w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii a nawet Australii. Ukazujący się w Londynie polski periodyk ,,Tydzień” tak napisał o Renacie Zarębskiej: ,,Gwiazda w stylu Holywoodzkich sex-komiczek-parodystek, jak aktorki Mel Brooks'a czy Billiy Wildera. Skrzyżowanie Jane Russell z Merylin Monroe. Estradowa dowcipna dezynwoltura i woltyżerka na widzach".

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Klimakterium 2, czyli menopauzy szał

Komedia

Wydawało nam się, że o Klimakterium powiedzieliśmy już wszystko... Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych.

Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale... tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!

Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium...i już” w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia'' i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia.

Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium...i już!”, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego.

Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna - pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Szczegóły