Rafał Ostrowski - zdjęcie

Rafał Ostrowski

7,7 / 10

3 oddane głosy

Data urodzenia:
14-11-1968 (53 lat)

Urodzony w Białymstoku, wychowany w Opolu, mieszkający w Gdyni. Absolwent Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1994) . Od tego roku solista Teatru Muzycznego w Gdyni.

Można zobaczyć go w rolach: Shreka w musicalu ”Shrek”, Wokulskiego w ”Lalce” , karczmarza w ”Skrzypku na dachu” , Rufina we ”Francesco” Dominika w”Szalonych nożyczkach” . Występuje także w ”Grease”. Występuje również obecnie w spektaklu „I Love You”, w reż. Davida Foulkesa (Teatr Studio Buffo).

Grał Grahama/Petrukia w ”Kiss me, Kate” , Trenera Dunbara w ”Footloose-Wrzuć luz!”, Nicka w „Draculi”, Billy’ego Flynna w ”Chicago” , Świerszcza w „Pinokiu”. Wystąpił w spektaklu ”Szafa”.

Laureat nagród i wyróżnień: Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni za rolę Petrucchia w ”Kiss me Kate” (2007);Pierwsze miejsce na V Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego „In memoriam” w Tczewie (2006); Nagroda prezydenta miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (2001);

Grand Prix Konkursu Teatrów Szkolnych i Amatorskich „Bursztynowa Maska” (2000) w Sopocie;

Nagroda za reżyserię i spektakl „Bal w Operze” zrealizowany przez koło teatralne przy Centrum Kultury Kaszubski Dwór w Kartuzach. W marcu 2011 otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni „za brawurowo zagraną postać Stanisława Wokulskiego w musicalu „Lalka”, za odwagę kreacji i popis możliwości aktorskich” oraz Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego, również za rolę Wokulskiego.

Uczestniczył w koncertach Śpiewający aktorzy z okazji XIX Finału WOŚP oraz Śpiewający aktorzy z okazji XX Finału WOŚP , w warsztatach teatralnych „Lato w teatrze” 2011 oraz „Lato w teatrze” 2012 organizowanych przez stowarzyszenie In gremio.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

I love You

Musical

"I LOVE YOU” to muzyczny spektakl dla singli i żonatych. Dla pozostających w nieformalnych związkach i rozwodników. Dla wszystkich, którzy byli, są lub będą w parze. Dla tych, którzy chcieliby być. I dla tych, którzy za nic, nigdy więcej , za żadne skarby nie chcą się już zakochać.

W szeregu zabawnych scenek i przebojowych piosenek spektakl opowiada o miłosnych wzlotach i bolesnych upadkach. O uniesieniach , porażkach i mozolnych poszukiwaniach idealnego partnera. Oraz o tym co się dzieje, kiedy się wreszcie uda znaleźć kogoś na stałe. Czy teraz wreszcie zaczyna się sielanka? Nic bardziej błędnego. Życie we dwoje to nieustanna próba sił i charakterów, odwieczne spory o rozrzucone skarpetki i niepotrzebne zakupy. Jak śmieszne wydają nam się te sytuacje kiedy spojrzymy na nie z dystansu.
Kto nie przeżył nieudanej randki, która z każda minutą przeradza się w koszmar i ciągnie jak zużyta balonówka? Dlaczego chłopak, który wydawał się całkiem interesujący przynudza od godziny o meandrach swojej totalnie beznadziejnej pracy?
Dlaczego bezproblemowa dziewczyna po ślubie czepia się każdego drobiazgu, a szarmancki facet leży w rozlazłych dresach na kanapie i tępo gapi się w telewizor? Kiedyś chwalił się znajomością literatury, a teraz pasjonuje się jedynie kanałem sportowym.
A teściowie? Nawet ci na pozór wyluzowani i tak potrafią wykończyć swoimi radami, o które nikt ich wcale nie prosił.
Dlaczego, chociaż spodziewamy się najgorszego, na oślep pakujemy się w małżeństwo? Co nas pcha do bycia w związku pomimo sygnałów ostrzegawczych? Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić by usłyszeć te słowa! Jak trudno znaleźć kogoś, komu sami moglibyśmy je powiedzieć. Kocham Cię. I LOVE YOU.
"I LOVE YOU” to spektakl muzyczny grany z sukcesami Off Brodway od 15 lat. Wielokrotnie nagradzany i wystawiany z sukcesami na całym świecie od Nowego Yorku przez Londyn, Pekin aż po Tajpei.
Został przetłumaczony na 13 języków, w tym hebrajski, hiszpański, duński, węgierski, czeski, japoński, koreański, włoski, portugalski, niemiecki, fiński, chiński i norweski.
A dziś doczekaliśmy się polskiej adaptacji dokonanej przez jednego z najlepszych polskich tłumaczy Bartosza Wierzbiętę.

Szczegóły