Rafał Hajdukiewicz - zdjęcie

Rafał Hajdukiewicz

Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (rok ukończenia 2009). Debiutował w spektaklu Marka Ciunela "Alicja w fabryce czarów".

W Pleciudze od kwietnia 2009 roku. Zagrał między innymi w spektaklach: "Kubuś i jego pan. Hołd w trzech aktach dla Denisa Diderota" w reżyserii Pawła Aignera (Kubuś), "Maleńki Król Grudzień" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego, "Calineczka" w reżyserii Valdisa Pavlovskisa i "Bajki samograjki" w reżyserii Anny Augustynowicz.

W 2009 roku w plebiscycie Bursztynowy Pierścień "Kuriera Szczecińskiego" otrzymał Srebrną Ostrogę (nagrodę za debiut sezonu) za rolę Kubusia w spektaklu "Kubuś i jego pan. Hołd w trzech aktach dla Denisa Diderota" w reżyserii Pawła Aignera. W 2012 roku za tytułową rolę w spektaklu "Don Juan, czyli..." w reżyserii Aleksieja Leliavskiego otrzymał główną nagrodę aktorską na VII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowej dla Dorosłych "Lalka też Człowiek" w Warszawie oraz Bursztynowy Pierścień w kategorii najlepszy aktor sezonu w plebiscycie Bursztynowy Pierścień "Kuriera Szczecińskiego".

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Maleńkie Królestwo królewny Aurelki

Dla dzieci

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz, a z krzaków wyłazi smok obżerający się cukierkami.
Ta przekornie i z humorem opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, o stereotypach i odwadze bycia sobą.

Książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ukazała się nakładem Wydawnictwa Bajka w 2009 roku i w tym samym roku wygrała Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” organizowany przez Empik. Została wpisana na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Wkrótce, 10 października 2018 rok, ukaże się drugie, rozszerzone wydanie tej znakomitej książki. Nasza premiera je wyprzedzi. Ewa Piotrowska, reżyserka, postanowiła zrobić na jej podstawie spektakl, do którego autorka napisała scenariusz.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 5. roku życia.

Szczegóły