Rafał Drozd - zdjęcie

Rafał Drozd

8,7 / 10

473 oddanych głosów

Data urodzenia:
07-06-1977 (44 lat)

Aktor i wokalista związany z TM ROMA. Wcześniej był aktorem teatru Studio Buffo. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Wydziału Historyczno-Pedagogicznego. Samouk muzyczny, jego osobistą pasją jest hard-rock. W szkole średniej współtworzył zespół rockowy Apogeum, gdzie zdobywał pierwsze szlify jako wokalista. Współpracował z TVP 2 goszcząc w programie „Mój pierwszy raz” oraz nagrywając czołówkę programu „Duże dzieci”. Jest wykładowcą śpiewu w Centrum Rozwoju Artystycznego, a także w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie. Współpracuje z gitarzystą rockowym i aranżerem Zbigniewem Krebsem. Ma na koncie takie role musicalowe, jak Mercutio w musicalu „Romeo i Julia” (reż. Janusz Józefowicz), Jan w musicalu „Metro” oraz Milioner w spektaklu muzycznym „Panna Tutli Putli”. Brał także udział w przedstawieniach „Niedziala na Głównym” i „Hity Buffo”, a także w „Wieczorach – włoskim, francuskim i rosyjskim”. W 2014 roku zagrał rolę Rogera Davisa w musicalu „Rent” w stołecznym Teatrze Rampa (reż. Jakub Szydłowski). Występuje w teledysku Nataszy Urbańskiej „I Like It Loud”. Dubbinguje piosenki w bajkach dla dzieci.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Rent

Musical

"RENT" - musical Jonatana Larsona z przesłaniem adekwatnym do dzisiejszych czasów: w świecie, gdzie rządzi pieniądz w ostatecznym rozrachunku z życia liczy się nie on lecz miłość. Mimo, że nie można jej kupić za żadne pieniądze, niektórym wydaje się, że można ją wynająć. "RENT" zdobył nagrodę Pulitzera i cztery statuetki Tony, oraz pięć nagród Drama Desk Award. Jako pierwszy wprowadził do musicalu ważne współczesne tematy społeczne.

"RENT" to musical dla młodych i dla „młodych duchem”, dających się porwać rockowej muzyce i świetnym wokalistom. Dla wszystkich, którzy nie boją się utożsamić z bohaterami śpiewając z nimi piosenki i dla tych którzy nie do końca ich rozumiejąc, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu obowiązków tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. "RENT" to musical o wolności, tolerancji ale przede wszystkim o potrzebie miłości, do której każdy człowiek ma prawo.
"RENT" opowiada o różnych pragnieniach miłości, która każdego z bohaterów prowadzi inną drogą. Łączy ich życie na marginesie wielkomiejskiej społeczności, która odrzuciła ich styl bycia artystycznej bohemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie własnej godności i mieszkania. Są z niego wyrzucani przez swojego dawnego kompana, który nagle się wzbogacając, zamienia się w tyrana. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwy jest dla nich chłodna obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość niezależnie od orientacji, wsparcie przyjaciół i postępowanie w zgodzie z własnymi przekonaniami.

Szczegóły

Musical METRO

Musical

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

"METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością… Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim - historia romantycznej miłości.

Szczegóły