Przemysław Winnicki - zdjęcie

Przemysław Winnicki

9,0 / 10

1 oddany głos

Przemysław Winnicki urodzony w Przemyślu, w 1993 roku rozpoczął naukę gry na fortepianie. W lipcu 2006 roku przyjęty został na Akademię Muzyczną w Krakowie, gdzie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula ukończył studia licencjackie dyplomem z wyróżnieniem. Obecnie kontynuuje studia w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula.

Bierze udział w konkursach pianistycznych w Polsce i za granicą. W roku 2007 otrzymał stypendium II stopnia w Konkursie Pianistycznym im. prof. Tadeusza Żmudzińskiego w Krakowie. W marcu 2010 roku w Krakowie zdobył II nagrodę w Konkursie Kameralnym na głos i fortepian, a także nagrodę specjalną za wyróżniające się wykonanie partii fortepianu. Jako jeden z 24 pianistów zakwalifikował się do półfinału Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Los Angeles w 2010 roku.

Koncertował w Polsce (Warszawa, Kraków, Zakopane, Przemyśl, Katowice), w Niemczech (Paderborn, Schlitz), Francji (Paryż), Austrii (Reichenau). Uczestniczył w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, pracował z profesorami światowej sławy: Joaquin Soriano, Gottlieb Wallisch, Jan Gottlieb Jiracek, Katarzyna Popowa-Zydroń.

Przemysław Winnicki ma na swoim koncie występ z orkiestrą w Reichenau, a także nagranie do Krakowskiego Radia z kwartetem fortepianowym.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Iwona, Księżniczka Burgunda

Dramat

To pierwszy tekst dramatyczny, który wyszedł spod pióra wielkiego cynika, Witolda Gombrowicza. Opublikowaną przed wojną opowieść o fikcyjnej rodzinie królewskiej, której ceremoniały i megalomania zostały obnażone przez bezwolną, nijaką, milczącą kobietę wziął na warsztat Cezary Tomaszewski, reżyser, choreograf i performer. Kim w jego interpretacji okaże się Iwona, w którą na scenie wcieli się Beata Schimscheiner?

Szczegóły