Piotr Urbaniak - zdjęcie

Piotr Urbaniak

7,0 / 10

2 oddane głosy

Jest starszym bratem Krzysztofa Urbaniaka, dziennikarza RMF FM.

Absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie (1990).

W 1995 zadebiutował jako aktor Starego Teatru w Krakowie, w którym występował do 1997. Przez kolejne cztery lata był aktorem krakowskiego Teatru „Bagatela”, do którego powrócił w 2008. Do 2004 pracował w RMF FM, gdzie prowadził kilka audycji, m.in. Pociąg do Hollywood czy Wstawaj szkoda dnia. Od jesieni 2004 do czerwca 2008 pracował w RMF Classic.

Występował w programie telewizyjnym Spotkanie z Balladą. Od września 2008 współprowadził program TVP1 Kawa czy herbata?.

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Całe życie

Dramat psychologiczny

W kameralnym, gęstym spektaklu dochodzi do spotkania pary o skomplikowanych relacjach z przypadkowymi turystami, którzy
podróżują w formule coachsurfing. Turyści trafiają do spektakularnej willi w Toskanii, gdzie przyjmuje ich dojrzałe małżeństwo z Polski - publicystka zajmująca się tematyką feministyczną i autor niezbyt poczytnych kryminałów. Szybko okazuje się, że willa nie należy do nich - jedynie korzystają z domu swoich znajomych podczas wakacji.
Turyści to początkująca aktorka i poszukujący student. Zachowują się jak para, jednak dziewczyna podkreśla, że parą nie są. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina i whisky dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia… Wychodzą na
jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy…

Szczegóły