Piotr Karol Sawicki - zdjęcie

Piotr Karol Sawicki

9,3 / 10

17 oddanych głosów

Kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista (fortepian, kontrabas, gitara basowa, perkusja). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Aranżacji i Kompozycji (klasa asystenta Dariusza Janusa) i doktorant tamże. Od lat współpracuje z teatrami, pisząc muzykę do spektakli jak i akompaniując artystom.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Winter Wonderland- Recital Świąteczny

Muzyczny

Winter wonderland - Recital Świąteczny to okazja do podzielenia się wspomnieniami i anegdotami, którym towarzyszyć będą zarówno najpiękniejsze polskie kolędy w zaskakujących jazzowych ( i nie tylko!) aranżacjach Piotra Karola Sawickiego jak i klasyki spośród świątecznych utworów.
Od Ciotki powracającej z amerykańskich wojaży po sekretarkę, która spędza wigilijne popołudnie w pracy z kolegą w którym jest śmiertelnie zakochana a on (oczywiście!) tego nie dostrzega.

Tego wieczoru nikt z nas nie będzie siedział bezczynnie. W ruch pójdą (prócz pianina naszego muzycznego mistrza Piotra Karola Sawickiego) marakasy , tamburyny i dzwonki oraz rozgrzane do klaskania dłonie kolędującej widowni. Głosami jak świąteczne dzwonki bawić i wzruszać będą Izabela Górska oraz Monika Świtaj- Milczarek a męskim brzmieniem wrótował będzie im Piotr Karol Sawicki oraz, mamy nadzieję, wszyscy zebrani kolędnicy:)

Daj się porwać kolędowaniu z artystami Teatru XL, w końcu Święta Bożego Narodzenia to czas radości i wspólnoty.

Dołącz do nas 16,17,18 i 19 grudnia w kawiarnio- księgarni TU MI WOLNO i kolędujmy razem przy placu Hallera 5!

WSTĘP WOLNY po pobraniu zaproszenia!


,

Szczegóły

SCENY Z ŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO czyli komedia z nutą tragedyi

Komedia

Ona- wierzy, że dwie ukochane przez nią osoby, kiedyś zrozumieją, że ….się lubią.
On- jeśli chodzi o małżeństwo, żałuje tylko jednego ; że nie ustanowił limitu odwiedzin teściowej.
Mamusia z kolei za punkt honoru stawia sobie zdemaskowanie przed córką prawdziwego oblicza "synalka".
Historia stara jak świat, a w niej miłosny trójkąt. Zięć, żona i teściowa. Odwiedziny szanownej mamusi uruchamiają lawinę nieporozumień między małżonkami. Komediowe konflikty napędzają temperamenty bohaterów. Podczas rodzinnego starcia, wszystkie chwyty dozwolone. Przetrwają najsilniejsi.
Spektakl o charakterze farsy małżeńskiej.
Jak zapewniają twórcy, materiał powstał ku radości i pokrzepieniu w czasie lock downu, kiedy wszyscy : artyści i widzowie, potrzebowali ukojenia. Co nie oznacza, że unikniemy scen z życia małżeńskiego ;)

Dramaturgię historii dodatkowo budują wspaniałe głosy aktorów i akompaniament na żywo. Nie zabraknie znanych utworów w nowych aranżacjach jak i specjalnie napisanej dla tej sztuki muzyki, co mamy nadzieję, docenią wrażliwi muzycznie Widzowie.

Drodzy Widzowie,
ze względu na organizację sali teatralnej informujemy,iż nie mamy możliwości wpuszczenia na widownię osób spóźnionych na spektakl.

BEZPIECZNY TEATR
Drodzy widzowie, ze względu na organizację sali teatralnej informujemy,iż nie mamy możliwości wpuszczenia na widownię osób spóżnionych na spektakl.

Od 1 grudnia zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów Poz. 2177 z dnia 29 listopada 2021 r., w instytucjach kultury aktualny limit miejsc na widowni wynosi 50%, przy czym do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Jesteśmy zatem zobligowani do prowadzenia sprzedaży biletów i obsługi widowni zgodnie z obowiązującymi restrykcjami.

Z uwagi na wprowadzone obostrzenia prosimy o zgłaszanie się do obsługi teatru przez osoby niezaszczepione. Pozwoli nam to skutecznie pilnować wyznaczonych limitów oraz dbać o Państwa bezpieczeństwo.

Zakup biletu jest jednoznaczny z zapoznaniem się i zaakceptowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w teatrze.
ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
- nałóż maseczkę
- zachowaj odstęp
- dezynfekuj ręce
- stosuj się do komunikatów graficznych, głosowych oraz zaleceń obsługi teatru w zakresie właściwej organizacji wydarzenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wynikających z przedmiotowego regulaminu oraz aktualnych zasad, publikowanych na stronie: kultura i rozrywka – koronawirus: informacje i zalecenia – portal gov.pl (www.gov.pl)
- jeżeli nie zostałeś poddany szczepieniu zgłoś się do obsługi teatru.


Ogromnie dziękujemy za Państwa wyrozumiałość!

Zespół Teatru XL

Szczegóły