Piotr Herbich - zdjęcie

Piotr Herbich

8,3 / 10

3 oddane głosy

Polski aktor, ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2005 roku aktor Sceny Lubelska 30/32, gdzie oprócz ról w kilkunastu spektaklach był także scenarzystą kilku z nich i koordynatorem projektów teatralnych, edukacyjnych i tanecznych. Pracuje również jako tłumacz, przełożył na polski m.in. książkę "Po skończoności" Quentina Meillassoux. Wiceprezes Fundacji Sceny Lubelska 30/32. Grał między innymi w takich spektaklach jak "Czarna mańka, królowa przedmieścia", "Wiech na 102", "Pan Tagruelski".
Spektakle z udziałem tego aktora:

Teatr Kępa: „Róża ze Skaryszewskiej”

Dramat

Spektakl na motywach wspomnień Róży Karweckiej i mieszkańców domu przy ulicy Skaryszewskiej 10 na warszawskiej Pradze.

Szczegóły

Wiech po żydowsku

Dramat

Teatrzyk kukiełkowy dla dorosłych oparty na mało znanych przedwojennych opowiadaniach Stefana Wiecheckiego, których bohaterami są warszawscy Żydzi. Wiech bez wiecha, czyli gwary warszawskiej, za to z językiem, obyczajami i humorem jednej trzeciej ówczesnych mieszkańców miasta.

Szczegóły

Róża ze Skaryszewskiej

Dramat

Jesteśmy na Pradze. Kamienica na Skaryszewskiej żyje własnym życiem, ale też życiem Warszawy powojennych, najtrudniejszych lat. Ocalały, przedwojenny dom i autentyczne historie zapamiętane przez Różę Karwecką, tutejszą mieszkankę od roku 1945 do dziś. Życie codzienne przemienione w baśń o czasie minionym, sceniczne wywoływanie twarzy i postaci dawnych mieszkańców kamienicy.

Szczegóły