Piotr Herbich - zdjęcie

Piotr Herbich

8,3 / 10

3 oddane głosy

Polski aktor, ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2005 roku aktor Sceny Lubelska 30/32, gdzie oprócz ról w kilkunastu spektaklach był także scenarzystą kilku z nich i koordynatorem projektów teatralnych, edukacyjnych i tanecznych. Pracuje również jako tłumacz, przełożył na polski m.in. książkę "Po skończoności" Quentina Meillassoux. Wiceprezes Fundacji Sceny Lubelska 30/32. Grał między innymi w takich spektaklach jak "Czarna mańka, królowa przedmieścia", "Wiech na 102", "Pan Tagruelski".
Spektakle z udziałem tego aktora:

Wiech po żydowsku

Dramat

Teatrzyk kukiełkowy dla dorosłych oparty na mało znanych przedwojennych opowiadaniach Stefana Wiecheckiego, których bohaterami są warszawscy Żydzi. Wiech bez wiecha, czyli gwary warszawskiej, za to z językiem, obyczajami i humorem jednej trzeciej ówczesnych mieszkańców miasta.

Szczegóły

Róża ze Skaryszewskiej

Dramat

Jesteśmy na Pradze. Kamienica na Skaryszewskiej żyje własnym życiem, ale też życiem Warszawy powojennych, najtrudniejszych lat. Ocalały, przedwojenny dom i autentyczne historie zapamiętane przez Różę Karwecką, tutejszą mieszkankę od roku 1945 do dziś. Życie codzienne przemienione w baśń o czasie minionym, sceniczne wywoływanie twarzy i postaci dawnych mieszkańców kamienicy.

Szczegóły

Teatr Kępa: „Róża ze Skaryszewskiej”

Dramat

Spektakl na motywach wspomnień Róży Karweckiej i mieszkańców domu przy ulicy Skaryszewskiej 10 na warszawskiej Pradze.

Szczegóły