Paweł Wawrzecki - zdjęcie

Paweł Wawrzecki

8,5 / 10

49 oddanych głosów

Data urodzenia:
12-02-1950 (72 lat)

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1975).

Debiutował w trakcie studiów w Zabobon czyli Krakowiacy Jan Kamiński Nepomucen reż. Aleksander Bardini 1974.

Aktor Teatru Współczesnego w latach 1975-1978 gdzie zagrał m. in. Pana Młodego w Rzeczy Listopadowej Ernesta Brylla reż. Erwin Axer 1975, Grareż. Maciej Englert 1975, Wiśniowy Sad Antoniego Czechowa 1976, Święto Borysa reż. Erwin Axer 1976, Kordian Juliusza Słowackiego 1977, Największa Świętość Ion Druce reż. Maciej Englert 1977, Dziady Kowieńskie Adama Mickiewicza reż. Kreczmar Jerzy 1978, Teatru Narodowego w latach 1978-1979 zagrał w przedstawieniu Ignacego Witkiewicza Jan Maciej Karol Wścieklica 1979.

Od roku 1979 w Teatrze Kwadrat gdzie zagrał m. in. w On i nie On reż. Jan Kobuszewski 1979,Godziny błaznów w składnicy…Anatola Ulmana reż. Jan Kobuszewski 1980. Zagrał u Edwarda Dziewońskiego m. in. w Pamiętnik Pani Hanki 1979, Basen 1981, Rodzina Antoniego Słonimskiego 1981, Droga do Dover Adama Alexandra Milne 1982, Niewinna grzesznica Wacława Grubińskiego 1983, Dwaj panowie B Mariana Hemara reż. Andrzej Rozhin 1984, Król reż. Jan Świderski 1987.

Zagrał u Marcina Sławińskiego m. in. Farsa na trzy sypialnie reż.1988, Mandat Nikołaja Erdmana w roli Pawła Sergiejewicza Gulaczkina 1989,Wszystko jest względne postać Grega 1990, Ośle lata postać Christophera D. P. B. Headingley 1990, Mayday postać Stanleya Gardnera 1992, Z Batutą i Kwadratemreż. Maciej i Joanna Niesiołowscy 1992. Aktor znany także z filmów. Wystąpił m. in. w Akcja pod Arsenałem, reż. Jan Łomnickki 1977, Spirala reż. Krzysztof Zanussi 1978. W 1980 roku zagrał u Stanisława Bareji w Misiu. Zagrał postać Wysockiego w filmie Komediantka reż. Jerzy Sztwiertnia 1986. W rolę Janka wcielił się w serialu Juliusza Machulskiego Matki, żony i kochanki seria I i II1995-1998, Złoto dezerterów reż. Janusz Majewski 1998, Siedlisko 1998,Ja, Malinowski 1999.

Zagrał w serialu Graczykowie reż. Jaroszyński i Zatorski 1999. Zakochani reż. Piotr Wereśniak 2000,Daleko od noszy reż. Jaroszyński i Kraszewski 2003. Jednak rola Wieśka Gabriela z serialu Złotopolscy przyniosła aktorowi olbrzymią popularność. Otrzymał nagrodę specjalną jako najlepszy aktor komediowy w serialach „Daleko od noszy” i „Złotopolscy” na V Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku 2004 roku. Natomiast 2006 roku w Krakowie na Festiwalu Piosenki Zaczarowanej otrzymał statuetkę „Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka”.

Spektakle z udziałem tego aktora:

Największa świętość l #WspieramKulture

Komedia

Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na facebooku Teatru Współczesnego: KLIKNIJ TUTAJ

"..pełny sukces osiągnął Maciej Englert reżyserujący przedstawienie. Zarówno zastosowana w tym spektaklu konwencja poetycka wsparta na daleko posuniętej umowności, jak precyzyjne wykonanie przez aktorów Teatru Współczesnego zamysłu reżyserskiego, szczerość, prostota i zapał z jakim najmłodsze pokolenie wykonawców realizowało trudne zadanie (od ról człowieczych do zwierzęcych) wszystko to złożyło się na znakomity rezultat artystyczny. W przedstawieniu tym piękną liryczną postać Marii stworzyła Marta Lipińska, zaś Jan Englert zagrał Michaja, człowieka twardego, zdobywającego zaszczyty i gorzkie życiowe doświadczenie. Ale prawdziwym filarem wspierającym cały spektakl był Henryk Borowski." Henryk Bieniewski "Stolica"

Szczegóły

Jak zostałam wiedźmą

Dla młodzieży

Co się dzieje w głowie małej dziewczynki, kiedy nie może zasnąć? Nagle w jej pokoju pojawia się głodna wiedźma, która latami wędruje po świecie i szuka niegrzecznych dzieci, by ugotować z nich pożywną zupę.

Rozpoczynają się wspólne tarapaty, czary i magiczne zaklęcia. Pojawia się cały kalejdoskop bohaterów: sępy, inna wiedźma i ożywiony czarodziejsko drewniany konik. Poemat Doroty Masłowskiej jest fascynującą i pełną współczesnych znaczeń bajką dla młodych widzów, a jednocześnie metaforyczną opowieścią o więzi między matką a córką.

Szczegóły

Sextet czyli Roma I Julian

Komedia

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów in vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą? Czy to w ogóle możliwe? W brawurowej komedii „Sextet czyli Roma i Julian” Krzysztofa Jaroszyńskiego - tak!!!

Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologii. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian- kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Podczas przypadkowego spotkania na korytarzu okazuje się, że Matkę Juliana i Męża Romy za młodu łączyła wielka miłość. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie…
Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Sextet czyli Roma i Julian” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego, z udziałem m.in. Hanny Śleszyńskiej i Pawła Wawrzeckiego.

Szczegóły

Sextet, czyli Roma i Julian

Komedia

Wartka akcja, dowcipne dialogi i zaskakujące rozwiązania to najkrótszy opis komedii „Roma i Julian” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego, z udziałem m.in. Hanny Śleszyńskiej i Pawła Wawrzeckiego.

Czy on to już ON czy jeszcze ONA? Czy po zmianie płci nadal będą się w sobie kochać? Czy w szalonych czasach chirurgii plastycznej i zabiegów In vitro można być ojcem i jednocześnie siostrą dla tej samej osoby ?

Współcześnie w Polsce. Klinika seksuologiczna. Na operację zmiany płci czeka para młodych ludzi: Roma chce zostać mężczyzną, zaś leżący w sąsiedniej sali Julian - kobietą. Romę odwiedza o pokolenie od niej starszy Mąż. Zapowiada rozwód i odebranie majątku. W tym samym czasie przy łóżku Juliana lamentuje Matka, wstrząśnięta decyzją syna. Podczas przypadkowego spotkania na korytarzu okazuje się, że Matkę Juliana i Męża Romy za młodu łączyła wielka miłość. Tymczasem niespodziewanie Roma i Julian mają się ku sobie...

Szczegóły