Paweł Kamiński - zdjęcie

Paweł Kamiński

8,0 / 10

1 oddany głos

Aktor, wokalista, tancerz. Absolwent Państwowego Studium Wokalno-Aktorskie im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, gdzie brał udział w takich spektaklach jak: „Cabaret”, „Skrzypek na Dachu”, „West side story”, „Hair”, „Sen nocy letniej”, „Jesus Christ Super Star”, „Evita”, „Scrooge”. W 2000 roku otrzymał nagrodę prezydenta m-ta Gdyni za osiągnięcia w pracy scenicznej. Zagrał w następujących koncertach galowych i finałowych na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu: „Kombinat”, „Mandarynki i pomarańcze”, „Wiatry z mózgu”, C-Aktiv”, „Muzykanty Wielkiego Pola”, „Gra Szklanych Paciorków”. W 2006 roku wraz z bratem Piotrem zajął trzecie miejsce otrzymując Brązowego Tukana na PPA we Wrocławiu. We Wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol zagrał w spektaklach – „Opera za trzy grosze”, „Scat”, „Gorączka”, „My fair Lady”, „Śmierdź w Górach”. Od 2008 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, w którym zagrał w spektaklach: „Upiór w operze”, „Les Miserables”, „Alladyn”, a także na Scenie Nowej, gdzie można go zobaczyć w autorskim przedstawieni „Jesteś Moją siostrą”. Jest współzałożycielem grupy artystycznej Pub 700, pod której szyldem realizuje niezależnie teledyski.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Noc żywych Żydów

Dramat

Wyobraźcie sobie, że z piwnic waszego bloku wychodzą martwi Żydzi, żeby zemścić się na mieście, które o nich zapomniało.

Co byście powiedzieli, gdyby do waszych drzwi zapukali żydowscy zombies - kapitan polskiego wojska - ze swoją równie nieświeżą córką i zażądali włączenia współczesnej muzyki? Jak byście zareagowali, gdyby goście bez rąk i z przestrzelonymi twarzami ruszyli na shopping do Arkadii? A gdyby okazało się, ze trzeba ich bronić przed rodzimymi narodowcami? W takiej sytuacji postawiony zostaje bohater „Nocy żywych Żydów”.

Spektakl na podstawie powieści Igora Ostachowicza „Noc żywych Żydów”, nominowanej do Literackiej Nagrody Nike 2013.

W spektaklach 4 i 5 marca wystąpią: Dominik Rybiałek i Karolina Wasilewska.

Szczegóły