Paweł Erdman

9,2 / 10

244 oddanych głosów

Solista Teatru Muzycznego w Łodzi od 2010 r., na którego scenie występuje m.in. w musicalu Wonderful Town L. Bernsteina, operetce Wesoła wdówka L. Lehara, musicalu dla dzieci Zorro z muzyką Z. Krzywańskiego oraz w przedstawieniu Powróćmy jak za dawnych lat. Jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa prof. P. Micińskiego). Zadebiutował w 2009 r. partią Achillasa w operze Juliusz Cezar G. F. Haendla pod batutą P. Esswooda na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. Dwukrotnie wziął udział w Wędrownym Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski: wykonał partie basowe w Mszy B-dur S. Moniuszki i w kantacie Ich will den Kreuzstab gerne tregen J. S. Bacha. Z towarzyszeniem orkiestry Radia Łódź wziął udział w wykonaniu Mszy F-dur W. A. Mozarta, w Teatro Verdi w Pizie, w ramach Opera Studio, zaśpiewał partię Procola w operze Viva la mamma! G. Donizettiego (dyrygował F. Sardelli). W repertuarze ma m.in. partię Papagena w Czarodziejskim flecie oraz Leporella w Don Giovannim W. A. Mozarta.
Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Jesus Christ Superstar

Musical

Jesus Christ Superstar to klasyka rockowego musicalu na najwyższym poziomie, tytuł który gwarantuje wybitnych wykonawców. W naszej inscenizacji w roli Jezusa i Marii Magdaleny można podziwiać Najlepszych Wokalistów Musicalowych 2018 roku. Znakomite wokale, dynamiczna fabuła i dopracowana w każdym geście choreografia nikogo nie pozostawiają obojętnym.

Kultowa rock opera Tima Rice'a i Andrew Lloyda Webbera „Jesus Christ Superstar” * w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od 4 lat sezonowym hitem Rampy granym - z racji swojej tematyki - tylko przed Wielkanocą. Niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa opowiedziane są tu z perspektywy Judasza i jego ogromnego konfliktu ze sobą i otoczeniem. Libretto Tima Rice'a stawia Jezusa i Judasza jako dwóch głównych bohaterów dramatycznych wydarzeń zapisanych na zawsze w historii ludzkości.

W tym roku, jak w latach poprzednich, w roli tytułowej Widzowie zobaczą Jakuba Wociala uznanego za Najlepszego Wokalistę Musicalowego 2018 roku, laureata Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury. Jego niezwykła kreacja Jezusa mistrzowsko łączy skrajne emocje, prawdziwie wzruszając w kluczowych scenach i songach. Najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny obok znakomitej Natalii Piotrowskiej kreować będzie Agnieszka Przekupień – Najlepsza Wokalistka Musicalowa 2018 roku. Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera. Rozszerzenie tegorocznej obsady zostało podyktowane zwiększoną ilością wystawień, a pozostałą nową część wykonawców wyłoniono drogą ogólnopolskich castingów. Wszystkim artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym naszej inscenizacji. Warto dodać, że wszystkie utwory będą śpiewane w genialnych i ponadczasowych przekładach Wojciecha Młynarskiego i Piotra Szymanowskiego.

Szczegóły