Paulina Dziuba - zdjęcie

Paulina Dziuba

8,0 / 10

91 oddanych głosów

Spektakle z udziałem tego aktora:

Hiszpańskie party

Komedia


Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.Abstrakcyjna komedia, z elementami czarnego humoru. Pięć kobiet, pięć skrajnie rożnych charakterów. Poznały się na kursie hiszpańskiego. Zaplanowały wspólny wieczór u jednej z nich, aby szlifować konwersacje… Oficjalna dewotka, znudzona małżeństwem gospodyni, nieśmiała konformistka, buntowniczka i wyzwolona artystka - spotykają się pod jednym dachem. Opowiedzą sobie o wiele więcej niż umieją po hiszpańsku… Przy odpowiedniej ilości wina, znika początkowa nieśmiałość i trudności z językiem, rozpoczyna się szalona babska impreza!

Błyskotliwe dialogi, pikantne żarty, ostra krytyka stereotypów, funkcjonujących w naszym społeczeństwie i zaskakujący finał, tworzą 90-cio minutową mieszankę wybuchową!

Tekst "Hiszpańskiego Party" zdobył główną nagrodę w Konkursie na Scenariusz Teatralny, ogłoszony przez Teatr Współczesny w Krakowie - jest debiutem dramaturgicznym scenarzysty filmowego, Piotra Subbotko. Na podstawie tego pomysłu, autor stworzył scenariusz filmowy pt. „Hiszpańskie dziewczyny", który znalazł się w finale konkursu Hartley-Merrill 2009.

Premiera „Hiszpańskiego Party" odbyła się w 2006 r. w dawnej Fabryce Emalii Oskara Schindlera. Teraz spektakl możemy zobaczyć w zmienionej obsadzie, z nową muzyką, zaadaptowany do kameralnej przestrzeni Sceny przy Starowiślnej… Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!UWAGA: miejsca nienumerowane - zajmowane dowolnie.

Szczegóły

Pan Twardowski

Dla dzieci


Spektakl dla dzieci od 10 lat.


Wedle legendy Twardowski był szlachcicem zamieszkującym w Krakowie w XVI wieku. Jego postać wzorowana jest prawdopodobnie na jednym z czarnoksiężników króla Zygmunta Augusta - tenże miał rzeczywiście istnieć i i wywołać ducha zmarłej żony króla, Barbary Radziwiłłówny, czego dokonał dzięki zastosowaniu magicznego lustra.

Spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie z dużą dozą humoru pokazuje barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem, Bazyliszkiem (gościnnie z innej bajki) oraz samą… Panią Twardowską!

Pouczająca, zabawna opowieść pełna magii ale i prawd o życiu, zrealizowana z wykorzystaniem niesamowitych efektów specjalnych, z pewnością wciągnie młodą widownię w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. Zapraszamy!UWAGA: miejsca nienumerowane - zajmowane dowolnie.

Szczegóły

"NIEWAŻKOŚĆ / невесомость"

Dramat

Grupa radzieckich kosmonautów zdecydowała się na udział w eksperymencie, wierząc, że lot w kosmos i jego eksploracja stanowią o sensie ich życia. Przez rok żyli w zamknięciu w makiecie statku kosmicznego i poddawali się badaniom, które miały oszacować szanse przeżycia lotu na Marsa.
Wojciech Faruga w spektaklu “NIEWAŻKOŚĆ/невесомость” rozlicza się ze złotą erą radzieckiego programu kosmicznego, który był tak samo niezwykły i intensywny, jak i krótki. Trzeba jednak pamiętać, że ten czas to nie tylko spektakularne sukcesy Gagarina i powodzenie misji kosmicznej, ale również wielkie wyrzeczenia opłacone łzami i krwią. Jak podkreśla Judyta Pogonowicz z Dziennika Teatralnego: "Widzowie obserwują, jak postacie reagują na życie w zamkniętej przestrzeni. Uniformy, brak prywatności oraz izolacja od społeczeństwa zaczynają działać destrukcyjnie na psychikę bohaterów. Szaleńcza obsesja lotu nie pozwala im obiektywnie myśleć o metodach pracy i skutkach izolacji. Bezwolnie poddają się eksperymentom. Całe dotychczasowe życie poświęcili by móc wylecieć za orbitę i są gotowi oddać Związkowi Radzieckiemu jeszcze więcej."Spektakl zrealizowany w ramach projektu “Krakowska Giełda Teatralna” z inicjatywy Andrzeja Kuliga – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta.

Szczegóły

MÓW ZA SIEBIE: Miasto Dada

Dramat

Spektakl CZYTELNI DRAMATU.

Tematem przedstawienia jest współczesne miasto i prawo do jego użytkowania. Miasto Dada stanowi kolaż elementów teraźniejszych i historycznych opowiedziany i wyśpiewany przez tańczący chór. Dynamiczne przedstawienie podejmuje grę z tekstem, badając możliwości pozbawiania go sensu.

Szczegóły

Teatr Czytelni Dramatu – Miasto Dada

Jednym z podstawowych problemów, jakie podejmuje spektakl, jest pytanie o odpowiedzialność za miejsce, w którym się żyje.
Akcja toczy się w mieście zmagających się tłumów – kolaż elementów teraźniejszości i historii opowiedziany i wyśpiewany chórem. To energetyczny, dynamiczny spektakl – z jednej strony teatr ruchu, niemalże tańca, z drugiej jednak z mocno wyeksponowanym tekstem z akcentem postawionym na… odsensawianie treści. Czyli jak powiedzieć to, co chcemy wyrazić, tak, aby w końcu to powiedzieć i zostać szczerze wysłuchanym.

Spektakl bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Szczegóły