Monika Kulczyk

7,7 / 10

12 oddanych głosów

Data urodzenia:
22-01-1992 (30 lat)

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filia we Wrocławiu.
Spektakle z udziałem tego aktora:

Wzór na pole trójkąta

Dramat

W trosce o bezpieczeństwo wprowadziliśmy kilka zasad, które będą obowiązywały podczas naszych wydarzeń.
Każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu jest zobowiązana do:
* Zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica) – zapewnionymi we własnym zakresie - przez cały czas pobytu w budynku teatru.
* Zdezynfekowania dłoni po wejściu do budynku teatru.
* Zajmowanie miejsc na widowni wskazanych przez obsługę (widownia będzie zapełniona w 50%, z zachowaniem wymaganych odstępów).
* Wypełnienia oświadczenia na temat stanu zdrowia.

Ponadto:
* Osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię, dlatego prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie.
* Szatnia będzie nieczynna.
* Bardzo prosimy osoby, które nie czują się dobrze, są chore lub miały styczność z osobą zainfekowaną o pozostanie w domu.

___________________________________________

Opowieść o trzech osobach, które postanawiają kochać się wzajemnie i stworzyć trwały związek. Budują własne świętości i kreują wewnętrzny dekalog. Czy taka utopia może przetrwać?

Trójkąt miłosny to nie tylko seks. Ta trójka – dwie kobiety i mężczyzna – chce stworzyć pełen piękna, harmonii i miłości układ, którego członkowie będą się wzajemnie uzupełniać. Pomimo społecznego tabu bohaterowie próbują zbudować życie, jakie w pełni ich usatysfakcjonuje. Chcą się wspólnie cieszyć i wspierać. Płakać i przeżywać życie. Natrafiają jednak na coraz to nowsze przeszkody.

Twórcy spektaklu chcą podjąć dyskusję z wpojonymi standardami i wzorcami społecznymi. Interesuje ich zderzenie poczucia grzechu i moralności z emocjami, uczuciami i intuicją. Na przykładzie trzech osób oraz ich relacji chcą zadać pytania dotyczące naszej zbiorowości, jej obyczajów, kodeksów.

Spektakl powstał we współpracy z Teatrem Nowym w Słupsku jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

Szczegóły

Kabaret Baran z komodą

Kabaret

Dlaczego „Baran z komodą”? A dlaczego by nie! Zapraszamy na kabaret absurdu, w którym chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Nadchodzi nowy nieformalny kolektyw twórczy! Mogą wszystko (są jeszcze młodzi), nie mają żadnych ograniczeń (poza budżetem), z łatwością przesuwają wszelkie granice (ich wyobraźnia odjeżdża naprawdę daleko). Twierdzą, że dobry żart jest wart każdej ceny, nawet jeśli rozbawi nie trzysta, a trzy osoby. Sprawdź czy będziesz jedną z nich

Szczegóły

Życie jest piękne

Kto z nas w latach nastoletnich nie był zakochany w nauczycielu albo nauczycielce? Niektórych te piękne – całkiem niewinne albo już erotyczne marzenia męczyły po nocach i nie pozwalały się skupić podczas zajęć… Ale w sztuce „Życie jest piękne” wybitnego białoruskiego dramatopisarza – Pawła Priażko, marzenia stają się rzeczywistością. Sztuki Priażki wypełnione są potocznym, wulgarnym językiem, który prowokuje śmiech, ale jednocześnie ukazuje jak tragiczne są uczucia bohaterów i ich niemożność porozumienia.

Mikita Valadzko z jednego z najsłynniejszych tekstów dramatopisarza tworzy „girl story” – o inicjacji, dojrzewaniu, kształtowaniu dziewczęcej osobowości. To bardzo osobista wypowiedź reżysera o dramatycznym, ale też wypełnionym swoistą euforią dojrzewaniu we Wschodniej Europie.

Szczegóły

Życie jest piękne

Dramat

Czasami życie nas nie rozpieszcza. Świat nie jest kolorowy, a decyzje, które musimy podjąć, nie należą do łatwych. Paweł Priażko w sztuce Życie jest piękne przedstawia fragment znaturalizowanej egzystencji. Historię prostą, ale za to patologiczną i odartą z romantycznych złudzeń. Ale czy nawet w takiej sytuacji można wątpić w to, że życie jest piękne?

Jedna historia. Cztery różne postacie. Cztery różne życia. Cztery rożne uosobienia smutku i radości. Schemat pozornie jest prosty. Lena wychodzi za Aloszę. Alosza kocha Lenę. Lena nie kocha Aloszy. Dziewczyna darzy za to uczuciem Vadima, brata swojego narzeczonego. Ten z kolei sypia i z nią, i z jej najlepszą przyjaciółką Andżelą, a na dodatek nie w głowie mu zakładanie rodziny. Brzmi niemal jak brazylijska telenowela. Opary wódki i kłęby dymu, świat kłamstw, wulgaryzmów i taniego seksu – Priażko serwuje kadr z prawdziwego życia. W jego historii wypowiedziane małżeńskie „kocham” to puste, bezwartościowe słowo. /Ewa Grabowska www.teatralia.pl/

Autor: Paweł Priażko
Tłumaczenie: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Mikita Wolodzko

Występują: Natalia Maria Atmańska, Joanna Derengowska, Martyna Dudek, Monika Kulczyk.

Asystent reżysera: Adam Bialacki

Premiera 22, 23 września 2017

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urzad m. st. Warszawy

Szczegóły